Architektura / interiér

Rekonstrukce bytu v panelovém domě

Původní záměr majitelky bytu vyměnit stávající bytové jádro za nové se v průběhu konzultací s architektem změnil na kompletní rekonstrukci bytu.

Petr Jančálek , 18. 10. 2011

Kromě nosných železobetonových zdí se stavební úpravy dotkly všech prvků v bytě. Příčky z dřevotřískových desek a umakart byl nahrazen pórobetonovými tvárnicemi, které byly obloženy sádrokartonovými deskami.

Stropy s nevzhlednými spárami mezi panely byly ve všech místnostech opatřeny sádrokartonovými podhledy. Ty jsou od stěn odsazeny o cca 10 cm. Vzniklá drážka tak umožňuje elegantně skrýt záclonové kolejničky a kolejnice posuvných dřevěných dveří, které nahradily klasické otočné dveře.

Jediným požadavkem majitelky bytu byla instalace vany místo původní nepraktické sprchové vaničky se sedátkem, vše ostatní nechala na architektovi.

V části WC a v koupelně bylo použito velkorozměrných obkladů a černého nebo bílého lakovaného skla.

Na konci haly, která přechází do koupelny a WC, bylo osazeno zrcadlo přes celou výšku místnosti. Toto řešení opticky zvětšuje prostor a vytváří tak z haly dojem dvojnásobně dlouhé chodby. Koupelně bylo dodáno i přirozené osvětlení pomocí podélného osvětlovacího otvoru v příčce mezi kuchyní a koupelnou.

Veškerý původní nábytek byl zachován, pouze byl doplněn novou kuchyňskou sestavou vyrobenou truhlářem a vestavěnými skříněmi, které byly pořízeny v obchodním domě.

 

Klíčová slova:

byt panelák rekonstrukce

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři