Architektura / občanské stavby

Vyberte nejlepší modulární dům pro seniory!

Hlasujte a vyhrajte roční předplatné časopisu ERA21. 5 z hlasujících na stránkách FB či na portálu EARCH.CZ dostane předplatné ERA21 od vydavatelství ERA Media.

EARCH.CZ , 3. 2. 2012

Modulární architektura se opět připomíná architektonickou soutěží pořádanou předním českým výrobcem modulů vizovickou firmou KOMA MODULAR CONSTRUCTION. Tentokrát se jedná o projekt bytového domu pro seniory v Praze. Do soutěže se tentokrát přihlásilo neuvěřitelných 80 soutěžních projektů! Rozhodněte o tom, který z nich si odnese cenu veřejnosti a získá tak dárkový šek na APPLE výrobky v hodnotě 15 000 Kč!

Architektonická soutěž byla vyhlášena firmou KOMA MODULAR CONSTRUCTION, specialistou na modulární výstavbu. Tématem letošního, již 6. ročníku, je využití modulárních prostorových systémů, tentokrát v návrhu domova pro seniory v pražských Strašnicích. Úkolem soutěžících je předložit návrh adekvátního bydlení soudobého standardu pro jasně vymezenou úzkou cílovou skupinu obyvatel. Soutěž má za cíl prověřit možnosti modulární výstavby v procesu tvorby přívětivého lidského prostředí.

Ačkoliv je objekt primárně určen pro konkrétní lokalitu, vzhledem k výhodám modulární architektury, mezi které patří rychlost a nenáročnost výstavby s převažujícím suchým procesem, recyklovatelnost, finanční dostupnost, flexibilita, mobilita a snadná modifikace, lze předpokládat, že návrh může naznačit jakési univerzální řešení a způsob pojednání podobných typů budov - vytvoření nového (arche)typu sociálního bydlení. Díky poměrně složitému charakteru parcely, kterou k soutěži určila developerská společnost ECOTEN, se řešení modulární výstavby jeví jako ideální. Developer má zájem nad vítězným projektem s autory dále spolupracovat na koncovém řešení samotné stavby.

Do soutěže se letos přihlásil svými projekty rekordní počet účastníků - celkem 80 odevzdaných projektů! V odborné porotě, zasednou teoretik architektury a urbanismu Cyril Říha (FHS UK), architekt Ján Studený (ksa), architekt Jan Šépka (Šépka architekti), socioložka a novinářka Karolína Vránková (Respekt) a inženýr Jan Žemlička (Žemlička + Pruy). Pro vítěze jsou přichystány lákavé finanční odměny - 30 000 Kč, 15 000 Kč a 10 000 Kč. Další cenu udělí developer ECOTEN v hodnotě 30 000 Kč.

Výsledky soutěže a fotografie ze slavnostního vyhlášení najdete ZDE.

KOMA 2011: Soutěžní návrh #01Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #02Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #01Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #04Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #05Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #06Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #07Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #08Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #09Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #10Foto: eArch
KOMA 2011: Soutěžní návrh #11Foto: eArch

Klíčová slova:

modulární architektura

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři