design /

Letní Olověný Dušan 2012 | Hodiny Spektrum

Jedinou vítězkou Olověného Dušana v kategorii design - jednotlivci se stala Helena Sládková, která porotu přesvědčila jednoduchým a na první pohled samozřejmým nápadem.

Helena Sládková , 16. 10. 2012

Hodiny jsou inspirované barevným spektrem. Inspirací k těmto hodinám mi byl samotný čas, který stále dokola ubíhá. Nemůžeme určit jeho začátek ani konec. Stejně tak i u barevného kruhu přechází barvy plynule jedna do druhé a kruh nikde nekončí.

Hodiny jsou skládací. Lze je snadno zabalit do malé krabičky. To usnadňuje jejich přepravu, skladování a pomáhá snižovat náklady s tím spojené. Zákazník si hodiny doma sám rozloží a pouze jednoduše utáhne šroubek. K dodržení správných úhlů jednotlivých lístků napomáhá předtištěné podkladové kolečko.

Pokud Vás barevná varianta hodin po čase omrzí, stačí otočit jednotlivé listy a z barevných hodin jsou rázem černobílé.

Jako materiál k výrobě hodin jsem zvolila papír. Je levný, lehký, snadno zpracovatelný a nabízí mnoho odstínů barev. Výroba těchto hodin je finančně nenáročná.

Hodiny Spektrum jsou hravé, barevné a pomohou rozveselit každé prostředí :)

Komentář poroty

Předností tohoto návrhu je zejména jednoduchost a vtip, které dokazují, že na dobrou práci někdy stačí jednoduchý, ale účinný nápad. Základem hodin je barevná vzorkovnice, která vyznačuje zároveň jednotlivé časy.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři