Novinky a názory / zprávy

Nominace na Cenu ARCH 2016 už jsou známé

Každoročně se v tomto období rozhoduje o nominacích na jednu z nejprestižnějších slovenských architektonických cen – na Cenu ARCH, ocenění, které se uděluje za nejlepší architektonický počin na Slovensku za uplynulé období. Mezinárodní redakční rada časopisu ARCH vybírala už po 19-té a vybrala skutečně různorodě. Posuzované byly stavby publikované a recenzované v časopise ARCH od 7-8/2015 až do 6/2016. Podle statutu redakční rada nominovala 10 děl v tříkolovém výběru.

EARCH.CZ , 18. 7. 2016

Mateřská škola. Komunitní centrum. Bytové domy. Polyfunkční objekt. Rodinný dům. Obnova interiéru kostela. Pěší a cyklistická lávka. Dostavba areálu. Centrála firmy. Polyfunkční dům. Deset diametrálně odlišných objektů, ale pouze jedno ocenění. Které z nich se tento rok stane laureátem Ceny ARCH 2016 a získá umělecký artefakt od akademického sochaře Jozefa Hodora, který je zhmotněnou podobou Ceny ARCH?

Nominace na CENU ARCH 2016

Dům LJM, Miloslavov-Alžbetin Dvor (n/a – Benjamín Brádňanský, Vít Halada) Komunitní centrum Máj, České Budějovice (SLLA Architekti – Michal Sulo, Miriam Lišková, Jozef Skokan) Centrála firmy GUMEX Slovakia, Nitra (paulíny hovorka architekti – Braňo Hovorka, Martin Paulíny) Polyfunkční dům Vavrišan – stavební úpravy a nadstavba, Vavrišovo (bátik.bobák.architekti – Martin Bobák, Martin Bátik, spolupráca: Pavel Bobák) Mateřská škola Guliver, Banská Štiavnica (uniform architects – Richard Murgaš) Pěší a cyklistická lávka SK/PL, Sulín – Muszyna-Żegiestów (zerozero – Irakli Eristavi, Pavol Šilla / spolupráce: Arcus – Jerzy Bajer, Tadeusz Wojciechowski / statika: Maciej Zuchowicz, Andrej Jackanin) Bytové domy Avana, Stupava (architekti.sk – Martin Rezník, Matúš Polák, Juraj Makový / spolupráce: Silvia Kračúnová) Dostavba areálu MZV SR, Pražská ulice, Bratislava (Ján Pavúk, Ilja Skoček / spolupráce: Irenej Šereš, Danica Jurkovičová) Polyfunkční objekt Miletičova 5, Bratislava-Ružinov (Compass architekti – Juraj Benetin, Miroslav Čatloš, Juraj Česelský, Matej Grébert) Obnova interiéru r. k. kostela sv. Vavrinca, Brutovce (Tomáš Bujna)

Laureáta Ceny ARCH bude z nominací vybírat mezinárodní odborná porota od 12. do 14. září 2016, která osobně navštíví všech 10 nominovaných děl. Členy poroty jsou Andrea Bacová (šéfredaktorka časopisu ARCH, Slovensko), Bettina Götz (Rakousko), Martin Jančok (Slovensko), Igor Kovačević (Česká republika) a Peter Lényi (Slovensko). Slavnostní vyhlášení laureáta Ceny ARCH 2016 se bude konat 10. listopadu v Moyzesovej sieni v Bratislavě.

Víc podrobností o jednotlivých dílech si můžete přečíst v časopise ARCH 7-8/2016. Video z minulého ročníku Ceny ARCH 2015 najdete zde.

O Ceně ARCHCena ARCH je cenou časopisu ARCH o architektuře a jiné kultuře. Redakční rada časopisu ji ustanovila v roku 1998 s úmyslem vyzdvihnout pozoruhodná díla domácí architektonické scény. Cena se uděluje každoročně architektonickému dílu, které mezinárodní porota (v níž se střídají renomovaní kritici architektury z Rakouska, Česka, Slovinska, Maďarska a Slovenska) uzná za nejvýraznější architektonický počin reflektovaný v uplynulém období na stránkách časopisu ARCH.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 18. 7. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

časopis ARCH

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři