Technologie / IT

Nový program pro výpočty okenních výplní

Okna jsou klíčovou součástí staveb, jelikož se podílejí významnou měrou na tepelně izolačních vlastnostech budovy. Záleží nejen na jejich kvalitě, velikosti, provedení, ale i správné montáži. Výpočty statických a tepelně izolačních parametrů konstrukcí otvorových výplní usnadní architektům a projektantům nový interaktivní projekční software Inoutic Project Plan.

Inoutic / Deceuninck , 30. 9. 2015

Tento software umožňuje kromě výpočtů i generování výkresů a detailních specifikací konstrukcí. Přináší také širokou nabídku informací a nástrojů pro projektování či zabudování oken, včetně zjednodušení jejich kalkulací. Zákazníkům z řad projektantů či výrobců oken usnadní vytvoření projektu se správnými parametry, které jsou nutné pro výběrová řízení a stavební dokumentaci.

Program Inoutic Project Plan pracuje s portfoliem německého výrobce plastových okenních a dveřních profilů Inoutic, a to konkrétně s profily Eforte, Prestige a Arcade. Umožňuje vytvářet libovolné sestavy prvků, řezů a 3D vizualizací. Pro nadefinovaný prvek nebo sestavu vypočítá tepelně izolační parametry (součinitel prostupu tepla a další) a statické vlastnosti, jako zatížení větrem atd. Nabízí také možnost otestovat osazení okna či celé sestavy v různých typech ostění, včetně výpočtů izotherm. V jakékoli fázi plánování je možné vyexportovat veškeré prvky do výkresové dokumentace pro CAD nebo vytisknout sestavy pro vytvoření projektu.

Software Inoutic Project Plan je zdarma ke stažení v českém jazyce po přihlášení na webových stránkách http://www.inoutic.cz/cz/architekti a nevyžaduje žádné speciální hardwarové vybavení. V případě zájmu je možné získat zaškolení pro práci s tímto softwarem.

  • autor: Inoutic / Deceuninck *
  • publikováno: * 30. 9. 2015

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři