Technologie / produkty

Omítky srovnatelné s přírodními materiály

V současných stavebních trendech jsou při dokončování fasád s oblibou používány jako doplňkové nebo základní prvky přírodní materiály jako je kámen, dřevo a kov. Tyto materiály se však často ukazují jako velmi drahé, těžko transportovatelné a obtížně zpracovatelné. Invenční odpovědí koncernu Henkel na potřeby současných investorů i tvůrců přináší nová řada omítek a nátěrů Ceresit VISAGE s designem inspirovaným přírodou.

Ceresit , 7. 7. 2011

Pro zjednodušení orientace v širokém sortimentu nové řady omítek VISAGE jsou produkty rozděleny do tří hlavních skupin, reprezentujících hlavní přírodní zdroje: kámen, dřevo a kov. V každé ze skupin nabízí Ceresit širokou škálu barev a textur, umožňujících uspokojení požadavku jednotlivých projektů. Omítky jsou určeny pro interiérové i exteriérové využití a to jako součást certifikovaného zateplovacího systému nebo pro použití na tradičních fasádách bez dodatečné tepelné izolace.

Podle Petra Rabocha, brand managera fasádních systémů Ceresit Ceretherm firmy Henkel ČR, je Ceresit VISAGE ideální odpovědí na výzvy v současném designu, oceňujícím na jedné straně jednoduchost a na druhé inovace a odvahu experimentovat. „Produkty řady VISAGE se podobají přírodním odstínům kamene, dřeva a kovu a představují velmi široké spektrum barev a odstínů. Architekt a investor mohou tímto způsobem vytvářet individuální, originální projekt s nejvhodnějším odstínem, který se nejlépe hodí k ostatním stavebním materiálům nebo okolí domu.“, uvedl Petr Raboch.

Výrobky VISAGE jsou na pohled i na dotyk srovnatelné s přírodními materiály, zároveň poskytují mnoho výhod. Na rozdíl od pravých materiálů je možné omítky a nátěry VISAGE použít na mnoha podkladech, za každých podmínek a téměř bez omezení. Navíc se snadno přepravují a práce s nimi není namáhavá. Produkty VISAGE mají nízkou hmotnost - nepůsobí na konstrukci budovy, takže jsou použitelné na fasády nových i starých budov, které potřebují renovaci. Díky pokročilé technologii jsou výrobky VISAGE mnohem praktičtější než jejich přírodní předlohy. Jsou odolné počasí, špíně i ohni, nepřitahují škodlivé červotoče a jsou odolné proti napadení mikoorganismy, např. řasami.

Design přírodního kamene

Kámen je již po staletí oblíbeným stavebním materiálem, ceněným pro svou pestrost a nadčasovou krásu. Propůjčuje fasádě vkusný a elegantní vzhled a je používán jak při stavbě tradičních, tak i moderních budov. Kámen je možné použít v kombinaci s ostatními tradičními stavebními materiály. Tyto fasády představují vysoce kvalitní, moderní a zároveň elegantní design, zdůrazňující individuální vkus investora.

Granit je opravdu pozoruhodný materiál, oblíbený pro svou eleganci a jednoduchost. Díky specifickému odrazu a lomu světla dává fasádě charakteristický vzhled. Omítky VISAGE s granitovým vzhledem nabízí Henkel v široké škále barev, podobně jako u přírodního granitu - v paletě omítek je možné najít odstíny leskle černé, tečkované šedé i jasně hnědé a béžové. Nadčasový pískovec lze díky jeho vlastnostem použít pro tvorbu fasády s přírodním vzhledem, skvěle ladícím s okolím i s ostatními stavebními materiály, jako dřevo nebo cihly. Pískovec dodává příjemný pocit tepla a odpočinku. Omítky VISAGE se vzhledem pískovce jsou nabízeny v široké škále barev od krémově béžové přes červenavou po šedou.

Řada VISAGE zahrnuje také speciální šablony, díky kterým je možné vytvořit strukturu typickou pro kámen a cihly. Díky vysoké kvalitě šablon získá fasáda přirozený, požadovaný vzhled bez nutnosti použití skutečného kamene nebo cihel.

Design dřeva

Omítky s designem dřeva vytváří originální estetiku a jedinečnost moderních rodinných, bytových domů a komerčních objektů. Řada VISAGE je tak ideální volbou pro každého, kdo hledá moderní materiály, které těží z krásy a elegance dřeva. K dispozici je až šest různých druhů barev pro vytvoření požadovaného vzhledu omítky: dva odstíny borovice, dub, týk, ořech a wenge.

Design kovu

V moderní architektuře nejsou jediným zdrojem inspirace tradiční materiály, stále více jsou používány lesklé prvky. Řada VISAGE nabízí díky metalickému nátěru v barvě ušlechtilých kovů pro vnitřní i vnější použití i tady široký výběr kovových lesklých, zářivých barev, zdokonalená technologie navíc zajišťuje dlouhotrvající efekt. Metalické povrchy již nejsou využívány pouze v průmyslových budovách, ale objevují se i v obytných budovách. Stříbrné, hliníkové nebo zlaté prvky tradičně používané v kombinaci se sklem jsou stále častěji kombinované s betonem a dřevem. Díky nátěrům řady VISAGE se stříbrnými, zlatými a hliníkovými odstíny jsou fasády originální a nevšední. S produkty řady VISAGE však můžete uskutečnit jakýkoliv nápad. Speciální luminiscentní omítky pro vnitřní i vnější použití vytváří neobyčejný, ve tmě zářící, vzhled. Intenzita světelného efektu samozřejmě závisí na sousedních zdrojích energie a jejich intenzitě. Zaujal vás design opálu? Řada VISAGE nabízí umělecký zářivý výsledek ve dvou různých odstínech. Řešením je použití opálového nátěru se zářícím efektem pro vnitřní a vnější použití. Kvůli průsvitnosti laku je konečný vzhled ovlivněn barvou podkladu a aplikační metodou (štětka nebo váleček). VISAGE opál tak zajišťuje téměř nekonečný výběr barevných variant.

Další informace a přehled produktů najdete na www.ceresit-visage.cz.

  • autor: Ceresit *
  • publikováno: * 7. 7. 2011

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři