Technologie / produkty

Schüco na veletrhu BAU představí řešení pamatující na životní prostředí

Posuvný systém Schüco AS PD 75.HI Panorama Design je současně bezrámovým i bezbariérovým řešením Foto: Schüco CZ

Vysoké náklady, velká spotřeba energie, nadměrné emise uhlíku a všudypřítomné důsledky změny klimatu. To vše jsou výzvy, které musí stavební průmysl v současnosti řešit. I proto se dubnový veletrh BAU v Mnichově odehraje pod titulem „Řešení pro stavby šetrné k životnímu prostředí a klimatu“. Udržitelná výstavba a renovace jsou dlouhodobě středobodem aktivit i společnosti Schüco, světového výrobce okenních, dveřních a fasádních systémů. Svoji účast na prestižním mnichovském BAU (stánek B1/301) nazval „Building Networks“ a prezentovat bude nejen služby orientované na budoucnost v expozici Partnership, ale především nové produktové řady a digitalizaci stavebnictví v sekcích nazvaných Sustainability, Security, Smart a Fascination.

Schüco CZ s.r.o. , 29. 3. 2023 / Advertorial

Společnost Schüco vnímá udržitelnost (Sustainability) jako široce pojatou výzvu i hnací sílu, proto vyvíjí produkty přispívající k udržitelné výstavbě. Například systém Schüco AOC.TI (Add-On Construction, Timber) reaguje na požadavek většího využívání obnovitelného zdroje – dřeva, a zároveň kombinuje inovativní technologii, maximální svobodu designu a současnou architekturu. Systémová platforma Schüco AOC je nasazovací konstrukce na ocelovou nebo dřevěnou nosnou konstrukci, v případě Schüco AOC.TI se jedná právě o zmíněné dřevo. Tento přístup, oceněný i stříbrným certifikátem v  programu Cradle to Cradle Certified®, umožňuje dosáhnout vysoké nosnosti systémů při úzkých pohledových šířkách 50, 60 a 75 mm.

V expozici Security (Bezbečnost) Schüco představí svůj komplexní sortiment pro boj s násilným vniknutím, ohněm a kouřem, střelbou i výbuchy pro maximální ochranu lidí i budov.

Inteligentní budovy pro jednodušší život

S chytrými, síťově propojenými a digitálními produkty Schüco se plášť budovy stává inteligentním rozhraním mezi interiérem a exteriérem. Umožňují to například systémy ventilace a správy budov, systémy kontroly přístupu a dveřní komunikace a samozřejmě Internet fasád IoF ID (Internet of Façades ID) – malý štítek s čipem obsahujícím maximum informací a velký krok k digitalizaci pláště budovy. Štítek je odolný vůči UV záření a povětrnostním vlivům, umístěn je přímo na jednotce a především vytváří okenním, dveřním a fasádním jednotkám Schüco vlastní digitální identitu. IoF ID obsahuje integrovaný NFC čip a QR kód, který nese veškeré informace a dokumenty o jednotce. Každý prvek lze tedy identifikovat, lokalizovat a automaticky propojit se všemi informacemi a dokumentací. Systém IoF vytváří digitální dvojče jednotky a poskytuje například informace o použitých materiálech, uhlíkové stopě, zárukách a historii údržby, s cílem prodloužit životnost budovy.

Foto: Historie údržby, použité materiály či možnosti recyklace, malý štítek s čipem Schüco IoF ID poskytne maximum potřebných informací o každé jednotce

Fascinace designem a estetikou pro jedinečné stavby

V prostorách stánku nazvaném Fascinace (Fascination) budou vystaveny systémy až na výšku místností, které se skládají, posouvají, otáčejí nebo naklánějí, a dále fasády pro maximální svobodu navrhování s inovativní koncepcí pneumatického těsnění pro použití ve výškových budovách. To vše jako důkaz, že společnost Schüco usnadňuje vytváření i složitých konstrukcí s vysokými požadavky na design, estetiku a s ohledem na individuální přání zákazníků.

Novinkou v nabídce bude bezrámový posuvný systém Schüco AS PD 75.HI Panorama Design s bezbariérovým prahem. Po stisknutí tlačítka se pohyblivý prvek zvedne ze spodního vnějšího rámu, automaticky se posune do strany a ponechá práh zapuštěný pro snadný a pohodlný přechod. Vnější rámy jsou integrovány do stěny, stropu a podlahy. Zapuštěná rukojeť u manuálních systémů zcela zmizí ve zdi. Dalším špičkovým produktem je platforma shrnovacího posuvného systému Schüco AS FD (základní stavební hloubka 75 mm nebo 90 mm)  s pohledovou šířkou profilů 90 mm a vodotěsností třídy E750.

Foto: Společnost Schüco na veletrhu představí i sortiment vysoce bezpečných fasád proti vniknutí či střelbě, které lze kombinovat i s bezrámovými systémy

Partnerství – poradenství a služby pro budoucí výstavbu

V expozici Partnerství (Partnership) společnost Schüco bude prezentovat software, školení a poradenské služby pro architekty a výrobce. Tým Schüco Engineering standardně poskytuje poradenství ohledně speciálních konstrukcí pro stavební projekty. V oblasti Digital & Fabrication společnost představí software a nástroje pro efektivní plánování, kalkulaci nákladů, výrobu a instalaci. V sekci Global Services, která zahrnuje týmy poprodejních služeb, se zaměří na údržbu, opravy a dodatečné vybavení z jednoho zdroje, a na Schüco Academy zajišťující odborná školení o produktech a softwaru.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři