Události /

ArchiSHOW - naskočte na tvůrčí vlnu

6. listopadu proběhnou současně v Praze, Brně a Ostravě prezentace společnosti CEGRA, které představí novou verzi Archicadu 18 s nejefektivnějším principem projektování BIM. Akce je určena pro všechny, kteří jsou přirozenými články BIM komunikace – t.j. pro architekty, projektanty, developery, realizační firmy i zástupce státní správy.

EARCH.CZ , 31. 10. 2014

Snahou těchto prezentací bude představit princip BIM projektování, který posouvá využití CAD projektování na vyšší úroveň, kdy počítač již není čistě kreslícím nástrojem, ale vytváří se v něm centrální databáze budovy, ze které pak vychází 2D i 3D dokumentace. Z této databáze získáme nejen všechny potřebné výkazy ( výměr, výrobků…), ale např. i analýzu energetické náročnosti budovy či statické výpočty.

Díky očekávání významných úspor požaduje BIM stále více investorů a BIM se pomalu zakotvuje v legislativě EU i jednotlivých států včetně České republiky. Je tedy pravděpodobné, že nastane doba, kdy modelování na základě centrální databáze budovy bude běžným požadavkem.

BIM v podání ArchiCADu 18 tak dává architektům a projektantům do rukou komplexní nástroj pro zpracování projektové dokumentace všech stupňů, včetně následných revizí i profesionálních vizualizací.

Díky technologii BIM Server - Teamwork může na jednom projektu pracovat současně více členů týmu, a to i skrze internet. To umožňuje speciální technologie, která významně snižuje objem dat, která mezi členy týmu „proudí“.

Stavební projekt lze jednoduše sdílet i s navazujícími profesemi. K tomu slouží otevřené standardy IFC a nový BCF (BIM Collaboration Format). S projektem vytvořeným v ArchiCADu dokážou snadno pracovat i subjekty, které program ArchiCAD nepoužívají. Komunikaci mezi projektanty a dalšími profesemi usnadňují Aplikace BIMx či Tekla BIMsight, které umožňují aktivně "listovat" projektem všem účastníkům projektu i samotné výstavby. Komplexnost systému BIM umožňuje snadné zapracování změn, které vyplynou v průběhu výstavby a které se díky centrální databázi „propíší“ do všech částí projektu.

Využijte prezentací Centra pro podporu počítačové grafiky, abyste se o šíři možností projektování v systému BIM v rámci Archicadu 18 dozvěděli co nejvíce.

čtvrtek 6.11., 14.00 - 15.30 (registrace od 13.30)

Praha NH Prague kongresový hotel, Mozartova 261/1, Praha 5Brno Dům umění města Brno, Malinovského nám. 2Ostrava Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703, Ostrava – Zábřeh

Registraci proveďte nejpozději do 4.11. na www.cegra.cz nebo e-mailem cegra@cegra.cz či telefonem 257 310 090

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři