Události / architektonické soutěže

Lesy ČR vyhlásily soutěž o návrh nového administrativního centra v Hradci Králové

Soutěž o návrh nového administrativního centra Lesů České republiky v Hradci Králové je zahájena. Podmínky byly 12. července zveřejněny ve Věstníku veřejných zakázek a na webových stránkách LČR. Soutěž se může pochlubit zajímavým složením mezinárodní poroty, ve které zasednou např. Miroslav Šik, Pavel Hnilička nebo Adam Gebrian.

EARCH.CZ , 17. 7. 2016

Kromě stavby nového sídla na Novém Hradci Králové by součástí projektu mělo být také parkoviště a veřejný park. Půjde-li vše podle plánu, centrum se dokončí v roce 2020. „Chceme postavit administrativní centrum s nízkou spotřebou energie, které bude příkladnou ukázkou využití dřeva ve stavebnictví i obnovitelných zdrojů energie,“ řekl Václav Lidický, výrobně technický ředitel Lesů ČR. Ke dvoukolové soutěži o návrh dodal: „Podmínky schválila Česká komora architektů. Očekáváme velký zájem.“ Dokumentace je zveřejněna ve Věstníku veřejných zakázek, dále na profilu Lesů ČR a bude publikována také na webu České komory architektů a jiných architektonických komor v Evropě.

Veškeré Informace o centru naleznete na speciální webové stránce.

Porota bude posuzovat ekonomické, energetické a architektonické hledisko stavby. Kromě českých architektů v ní zasedli prof. Dietmar Eberle z Rakouska a prof. Miroslav Šik ze Švýcarska, dále generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád, primátor Hradce Králové Zdeněk Fink a zástupce Ministerstva zemědělství. Předsedkyní poroty je dánská architektka prof. Dorte Mandrup-Poulsen. První kolo bude ukončeno letos v říjnu, do druhého postoupí pět návrhů. „V únoru 2017 vyhlásíme výsledky a začneme jednat s vítězem soutěže o zadání zakázky na zpracování projektu stavby podle jeho návrhu,“ pokračoval Václav Lidický. Lesy ČR následně vyhlásí veřejnou zakázku na realizaci stavby.

Podnik spolupracuje při přípravě centra s Českou komorou architektů, odborem hlavního architekta města Hradce Králové, vedením města i městských lesů. Nové centrum by mělo nahradit současnou nevyhovující budovu z panelů ze 70. let minulého století.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 17. 7. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři