Události /

Odborná konference Ocelové konstrukce ve službách architektury

Ocel má v architektuře nezastupitelnou pozici. Společnost EXCON, a.s. se proto rozhodla uspořádat odbornou konferenci, kde představí jedinečná řešení při návrhu ocelových konstrukcí s využitím moderních technologií. Na konferenci vystoupí i tři významní architekti, v jejichž návrzích hraje ocel důležitou roli. Konference proběhne 15. listopadu 2018 v pražském hotelu Clarion a je určena pro architekty. Registrace na konferenci je zdarma.

Excon, a.s. , 25. 10. 2018

„Možnosti dnešní generace ocelových konstrukcí pravděpodobně nejsou zdaleka vyčerpány. Pokud bude architektura i nadále toužit po lehkých vzdušných stavbách na hranici levitace, může jich dosáhnout jen s použitím oceli,“ říká k tématu přední český architekt a jeden z hostů konference Ocelové konstrukce ve službách architektury Josef Pleskot, autor konverze areálu Dolních Vítkovic, zařazené mezi Československé stavby století. Ocel hraje důležitou roli i v návrzích dalších přednášejících Mirko Bauma a Václava Aulického.

Kromě představení konstrukcí v historickém kontextu se přednášející zaměří především na současné možnosti a technologie při navrhování ocelových konstrukcí. Mezi ně patří například předpínání ocelových konstrukcí, které architektům přinášejí nové koncepty řešení. Konference je zaměřena i na efektivní řešení požární odolnosti konstrukcí a antikorozní ochrany. Zájemci se mohou těšit také na představení vybraných příkladů rekonstrukcí historických ocelových konstrukcí či kombinace oceli s dalšími materiály, jako jsou beton a membrány.  

Cílem konference je především vytvoření platformy pro diskuzi a výměnu názorů architektů a odborníků v oboru ocelových konstrukcí, která umožní další posun hranic architektury a stavitelství. Konference byla zařazena do programu celoživotního profesního vzdělávání ČKA a byla ohodnocena certifikační radou ČKA čtyřmi body.

Pro vstup na konferenci je z důvodu omezené kapacity nutná online registrace.

Více informací o konferenci a programu naleznete na www.ocelvarchitekture.cz

Více o společnosti EXCON, a.s. naleznete na www.excon.cz

Odborná konference je určena pro architekty.

  • autor: Excon, a.s. *
  • publikováno: * 25. 10. 2018
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři