Události /

Podzim na FSv ČVUT bude ve znamení přednáškového cyklu o architektuře

Přednáškový cyklus na Fakultě stavební ČVUT v Praze na téma „Co je architektura?“ přináší bazální úvahu nad smyslem architektury v dnešní době prostřednictvím čtyř vybraných architektů, kdy každý z nich reprezentuje odlišný přístup.

EARCH.CZ , 10. 10. 2016

Kdy: 11. října / 15. a 29. listopadu / 13. prosince 2016 v 18:00 hKde: Ateliér D, Fakulta stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, Praha 6

Prvním přednášejícím bude architekt Josef Pleskot, jež je v současné době považován za jednoho z nejlepších současných architektů. Spektrum jeho prací zahrnuje od drobné architektury (Přírodní stezka v Horním Jelením příkopu, 2003) až po urbánní celky, jakým je např. stále se vyvíjející projekt Dolní oblasti Vítkovic.

Dalším v pořadí bude mladý architekt Vít Šimek z ateliéru H3T, jehož tvorba je velice specifická a vymyká se všem stereotypům. Mezi jeho tvorbu patří například Cyklo sauna, Létající sauna či vyhlídkové kadibudky. Převládajícím a často jediným materiálem v jeho návrzích je dřevo. Svými projekty se často snaží upozornit na opuštěné či zanedbané lokality. Mimo jiné aktivity již tradičně s ateliérem ECHT Josefa Čančíka tvoří dočasné stavby při příležitosti Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu v Jihlavě.

Jakub Cigler bude třetím přednášejícím, jež představí svojí vizi architektury z pozice mezinárodně uznávaného architekta, který realizuje se svým ateliérem i celé komplexy staveb, jako např. Quadrio na Národní třídě nebo revitalizaci Moskevské ulice ve Vršovicích. Jedním z hlavních témat architekta Ciglera je veřejný prostor, na který klade velký důraz při realizaci svých projektů.

Závěrečná přednáška bude v režii architektky Lenky Křemenové z A1Architects. Projekty tohoto ateliéru se pohybují v menším měřítku, zato ale kladou velký důraz na detail a materiál. Mezi první realizace patřilo hned několik čajových domů, interiéry bytu či návrh baru v kultovním kině Aero na Žižkově. V současné době má architektka za sebou několik podařených projektů rodinných domů.

Harmonogram přednášek:

11. 10. Josef Pleskot (AP ATELIER) // FB událost 15. 11. Vít Šimek (H3T architekti) 29. 11. Jakub Cigler (Jakub Cigler Architekti) 13. 12. Lenka Křemenová (A1Architects)

Přednášky se konají vždy v úterý od 18 hodin v Ateliéru D, Fakulty stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, 166 29 Praha 6 – Dejvice.

Ve spolupráci:Spolek AS Plus, studijní program Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT v Praze.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 10. 10. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři