Události /

Tři roky pro Brno: výstava ukáže práci kanceláře městského architekta

Jak tvořit veřejná prostranství ve 21. století? Kdy se v Brně začne stavět víc nových bytů? Jak bude vypadat nová čtvrť Trnitá? A kdo navrhne budovu nového hlavního nádraží? Nejen tato témata a projekty představí výstava Tři roky pro Brno, která mapuje třetí rok činnosti Kanceláře architekta města Brna (KAM). Ve čtvrtek 3. října v 18.33 hodin startuje vernisáží v brněnském Urban centru u Staré radnice. Vernisáž doprovodí violoncellové trio Osamělé Palačinky.

Kancelář architekta města Brna , 12. 10. 2019

„Brněnská veřejnost má příležitost nahlédnout pod pokličku tvorby města. Na výstavě představujeme hlavní úkoly, na kterých jako koncepční kancelář pracujeme – od plánů na rozvoj Brna až po konkrétní projekty a realizace,“ pozval na výstavu ředitel KAM Michal Sedláček. 

KAM vznikla jako příspěvková organizace města před třemi lety. Největším úkolem kanceláře je teď dokončení návrhu nového územního plánu, příprava územní studie nové čtvrti Trnitá nebo zadání mezinárodní architektonické soutěže na podobu nového hlavního nádraží. Nejen o těchto tématech se lidé více dozví právě na výstavě. „Brno teď stojí před velkými výzvami, které jsou klíčové pro jeho další rozvoj. Naším úkolem je, aby to byl rozvoj kvalitní a koncepční,“ doplnil Sedláček. 

Foto: eArch

Poprvé se na výstavě představí široké veřejnosti také kniha Principy tvorby veřejných prostranství, kterou připravil tým KAM. Bude sloužit všem, kdo se podílí a rozvoji brněnského veřejného prostoru od zástupců města a samosprávy po architekty nebo projektanty. 

„Celkem deset kapitol popisuje konkrétní principy, jak tvořit kvalitní a funkční náměstí, ulice, parky a další místa ve městě. Ukazujeme, jak řešit veřejná prostranství od počátečního plánu, až po jednotlivé detaily, jako jsou typy dlažby nebo prvky městského mobiliáře,“ řekl vedoucí oddělení veřejného prostoru KAM David Zajíček. 

Výstavu Tři roky pro Brno mohou lidé navštívit do 8. listopadu, otevřena je každý všední den od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Foto: eArch

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři