Události / architektonické soutěže

V Brně proběhne slavnostní vyhlášení studentské soutěže Cena Bohuslava Fuchse 2019

Ve čtvrtek 16. května se na Fakultě architektury VUT v Brně uskuteční slavnostní vyhlášení již sedmnáctého ročníku studentské soutěže Cena Bohuslava Fuchse. Nejlepší ateliérový projekt vybírala odborná porota složená z architekta Petra Stolína, absolventa UMPRUM a sochaře Petra Stanického a zakladatele architektonického studia FOROMOSA AA Jindřicha Ráftla.

SOFA , 13. 5. 2019

Srdečně Vás zveme na slavnostní vyhlášení XVII. Ceny Bohuslava Fuchse, které se uskuteční 16.května 2019 v 17:00 hodin na dvoře Fakulty architektury VUT v Brně.

Jak už je zvykem, po vyhlášení následuje afterpárty ve studentském klubu Archa.

Cena Bohuslava Fuchse je tradiční soutěž studentských prací FA VUT v Brně udílená jednou za semestr. Má za úkol nejen ocenit nadané studenty, ale také vytvořit nestranný pohled na fakultu zvenčí. Nezávislá porota složená z osobností české architektury a výherců předešlého ročníku uděluje 3 vítězné projekty, 4-7 oceněných, nejlepší ateliér a nejlepší ZAN. 

Porota je tradičně složena ze 3 nezávislých porotců – uznávaných osobností architektonické scény a 3 studentů – vítězů předchozího ročníku. 

POROTA

Ing. arch. Petr Stolín – absolvent FA VUT se zkušenostmi ze SIAL, architekt a pedagog Fakulty umění a architektury Technické Univerzity v Liberci, držitel České ceny za architekturu 2016 

Doc. MgA. Petr Stanický, M.F.A – sochař a pedagog Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Studoval sochu na pražské UMPRUM a má řadu zkušeností ze zahraničí, postgraduální studium absolvoval na New York Academy of Art, kde spolupracoval s Jeffem Koonsem. Pro jeho tvorbu je charakteristické sklo, intervence a následná interpretace prostoru v architektuře. 

Ing. arch. MgA. Jindřich Ráftl – absolvent Fakulty umění a architektury v Liberci, v současné době působí v ateliéru FOROMOSA AA, který založil spolu s Jindřichem Tůmou. Společně zanamenali velký úspěch v roce 2018, kdy zvítězil v soutěži na Český pavilon na EXPO 2020 v Dubaji. 

  • autor: SOFA *
  • publikováno: * 13. 5. 2019
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři