Události /

Výstava LESS ARCHITECTURE MORE GEOGRAPHY

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy LESS ARCHITECTURE MORE GEOGRAPHY, která se uskuteční ve středu 19.6.2013 od 18 hodin v Galerii Jaroslava Fragnera. Výstava probíhá do 1. 9. 2013. Věnujte také pozornost zajímavému doprovodnému programu.

Galerie Jaroslava Fragnera , 19. 6. 2013

Moderovaná debata s Judit Carrerou a Janezem Koželjem

19.06.2013Galerie Jaroslava Fragnera16:00 - 17:30

Moderovaná debata s ředitelkou bienální ceny za evropské počiny v oblasti veřejného prostoru Judit Carrerou a náměstkem primátora Lublaně Janezem Koželjem (Lublaň získala jedno ze dvou prvních cen /ex aequo/ v poslední ceně In Favour Public Space za veřejný prostor v okolí řeky Lublanice),debatu bude moderovat historik architektury a publicista Filip Šenk

Španělská noc / OPEN AIR ARENA BETLÉMSKÉ NÁMĚSTÍ

19.06.2013Navazuje na vernisáž výstavy LESS ARCHITECTURE MORE GEOGRAPHY od 19 hodin

Přednáška CITY OF THE FUTURE

21.06.2013letní pavilon reSITE, Karlovo náměstí20:15 - cca 22:00

Přednášející:

Ginés Garrido /Burgos & Garrido /Madrid/Maria Aiolova /Terreform One /NYC/moderátor: Milota Sidorová /reSITE/

Jak by mohlo vypadat město v roce 2100? Jak čelit environmentálním hrozbám - hurikánům, povodním, suchu? Jak se vyrovnat s nedostatkem potravin? Tyto i další otázky nám naznačují, že architekti budou v budoucnu nuceni vnímat věci v mnohem širším kontextu. Vědci, designéři, ekologové a ekonomové - ti vytvoří nový typ městského experta - urbanisty, který umožní propojení všech těchto profesí. Francisco Burgos, spoluzakladatel Madridského studia BURGOS & GARRIDO ARQUITECTS představí rozsáhlý projekt přeměny hlavní komunikace na obrovský park. Projekt Madrid Río a mnohé další ve veřejném prostoru. Nové přístupy k městskému designu, urbanismu a provokativní projekty představí spoluzakladatelka progresivního newyorského studia Terreform One, Maria Aiolová - jedna z exkluzivních přednášejících reSITE konference.

Více informací zde a na facebooku reSITE

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři