Od výrobku k projektu – využití dřeva v architektuře I seminář

Datum konání: 28.06.2011, 10:00

Úterý, 14. Červen 2011 - 2:00
| Napsal:

FederlegnoArredo, italská asociace sdružující společnosti, jejichž činnost je spojena se dřevem, nábytkem a doplňky, ve spolupráci s Italským úřadem pro zahraniční obchod v Praze organizuje seminář “Od výrobku k projektu – využití dřeva v architektuře”.

seminář

Od 10:00 do 13:00 bude probíhat v prostorách Italského kulturního institutu, v samém historickém centru Prahy, seminář určený pro architekty, designery, stavební společnosti, výrobce, dovozce a distributory jejichž činnost je jakkoliv spojena se dřevem, a to od surovin až po hotové výrobky.Záměrem akce, která se bude konat 28. června v Praze, je zvýšit povědomí o italském průmyslu dřeva, nábytku a doplňků, informovat o možnostech využití dřeva v architektuře a zároveň nabídnout nové možnosti spolupráce českým společnostem.

Obsahem semináře budou přednášky odborníků z oboru. Dr. Roberto Migotto z federace FederlegnoArredo bude informovat o italském průmyslu dřeva pro stavby a interiéry a perspektivách vývoje a spolupráce v Evropské Unii. Arch. Giampiero Peia bude informovat o nejnovějších možnostech využití dřeva v architektuře. Očekává se též prezentace ze strany zástupce České komory architektů, pana architekta Josefa Smoly, která bude zaměřena na téma moderních energeticky efektivních a pasivních dřevostaveb v České republice.
Na semináři také představí pan Dr. Luca De Micheli Stradivari, manažer italské společnosti Ferrero Legno, mezinárodní veletrh MADE Expo 2011 (veletrh stavebnictví, designu a architektury), který se bude konat v Miláně od 5. do 8. října 2011.

Po semináři budou hosté pozváni na italský bufet, během kterého budou moci neformálně diskutovat s experty v oboru.

Seminář bude simultánně tlumočen CZ – IT. Účast je bezplatná. Pro jakékoli informace týkající se akce a pro získání pozvánky, neváhejte kontaktovat Italský úřad pro zahraniční obchod v Praze (Zámecké schody 1, 118 00 Praha 1, tel.: +420 257 532 590, fax: + 420 257 532 597, praga [at] ice.it, www.ice.it).

Barevný svět architektury.