Novinky a názory / zprávy

Poslední Wienerberger fórum letošního roku představí moderní přístupy k návrhu domu

Blíží se třetí Wienerberger fóra 2022 Foto: Wienerberger s.r.o.

Přední stavební společnost Wienerberger pořádá již potřetí online konferenci Wienerberger fórum 2022, tentokrát na téma moderních přístupů k návrhu domu. Už 24. listopadu 2022 budou mít všichni zájemci o svět stavebnictví možnost opět nahlédnout do virtuálního světa World of Wienerberger.

Wienerberger s.r.o. , 16. 11. 2022 / Advertorial

„Online konference Wienerberger fórum 2022 je unikátní v tom, že účastníkům nabízí praktické ukázky našich nejnovějších produktů ve virtuálním světě na 3D stavbách. Letošní poslední fórum je zaměřené na velmi aktuální téma moderních přístupů k návrhům domů. Naši odborníci představí fotovoltaické moduly a další novinky a trendy ve stavebnictví,” uvádí Jiří Dobiáš, Head of Product společnosti Wienerberger.

Účastníci fóra se mohou těšit na novinky v sortimentu a trendy ze světa Wienerberger, které uvede vedoucí produktového managementu Jiří Dobiáš. Statik Ivo Petrášek následně poradí čemu se vyvarovat při realizaci stropů a okenních překladů. A nejslibnější produkt – integrované fotovoltaické moduly Wevolt X-tile představí produktový manažer Daniel Frejvald. Na téma digitálních nástrojů Wienerberger, promluví produktový technik Michal Šenkýř a za BIM legislativu externí specialista Petr Matyáš, předseda představenstva Odborné rady pro BIM. V neposlední řadě vystoupí vedoucí technického oddělení Milan Rotek a produktový manažer Jan Huber, kteří poradí jak na Stavební konstrukce v souvislostech se zaměřením na vzduchotěsnost obálky budovy. Všichni přednášející odborníci mají možnost zobrazení technických detailů ve formě 3D animací a znázornění navrhování v několika různých prostředích.

Registrace na online konferenci, která poradí a inspiruje, je spuštěna. Více informací naleznete na webu Wienerbergeru.

Harmonogram přednášek

1. Úvod: Novinky v sortimentu a trendy ze světa Wienerberger

Přehled novinek v sortimentu a trendů. 

Ing. Jiří Dobiáš, Ph.D. - vedoucí produktového managementu společnosti Wienerberger

2. Čemu se vyvarovat při realizaci stropů a okenních překladů

Shrnutí opakovaných chyb při projektování, i poté u realizace na stavbách. A to jak u stropů, tak i okenních překladů.

Ing. Ivo Petrášek - statik společnosti Wienerberger

3. Integrované fotovoltaické moduly Wienerberger Wevolt

Představení integrovaných fotovoltaických modulů mezi střešní tašky. Porovnání integrovaného řešení oproti běžným instalacím. Výhody, lineární stabilita, technické zpracování a odolnost.

Mgr. Daniel Frejvald - produktový manažer společnosti Wienerberger

4. BIM pohledem projekční kanceláře

BIM se v poslední době stává strašákem, který přinese celou řadu nových povinností. BIM by však měl být především cestou k vyšší efektivitě při přípravě a realizaci staveb.

Ing. Petr Matyáš - předseda představenstva Odborné rady pro BIM a jednatel projekčního ateliéru di5

5. Digitální nástroje Wienerberger

Přehled digitálních nástrojů Wienerberger. Představení základních funkcionalit BIM doplňku pro projekční software Revit a ArchiCAD. Novinky v digitálních nástrojích a jejich praktické ukázky využívání.  

Ing. Michal Šenkýř - produktový technik společnosti Wienerberger

6. Stavební konstrukce v souvislostech – vzduchotěsnost

Od teorie k praxi, aneb co je potřeba znát v souvislosti se vzduchotěsností obálky. Probereme konstrukční detaily komínu Schiedel ve vazbě na zděný dům, napojovaní nenosných příček na obvodové zdivo a na stropní konstrukce a nakonec správné provedení soklu zdiva.

Ing. Milan Rotek - vedoucí technického oddělení Wienerberger

Jan Huber, DiS - produktový manažer značky Porotherm

Foto: Blíží se třetí díl Wienerberger fóra 2022

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři