Pražská muzejní noc a Den otevřených dveří na FA ČVUT

Datum konání: 13.06.2015, 14:00 - 14.06.2015, 01:00

Pátek, 12. Červen 2015 - 15:00
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

V sobotu 13. června 2015 se Fakulta architektury ČVUT v Praze již potřetí zapojí do populární Pražské muzejní noci a odpoledne otevře své prostory všem zájemcům o studium na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

Pražská muzejní noc a Den otevřených dveří na FA ČVUT

Na noční návštěvníky čekají výstavy, interaktivní prezentace a videomappingová projekce inspirovaná EXPem 2015, v režii studentů FA ČVUT a autorů instalace Českého lesa na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Otevřené budou všechny ateliéry na sedmi podlažích, kde si bude možné prohlédnout studentské semestrální práce i prostředí, kde budoucí architekti pracují.

Aktivně se budou moci návštěvníci zapojit do workshopů a výtvarných dílen. Konat se budou komentované prohlídky budovy a experimentálního solárního domu AIR House a na nádvoří Nové budovy ČVUT pořádá Spolek posluchačů architektury venkovní grilování.

Program doplní promítání filmu Living Architectures, série 5 dokumentárních filmů, která nabídne nekonvenční setkání s architektonickými ikonami: "Inside Piano", "Gehry’s Vertigo", "Pomerol, Herzog & de Meuron", "Koolhaas Houselife" a "Xmas Meier".

Program Dne otevřených dveří nabídne od 14 do 18 hodin informace o studiu a přijímacím řízení na FA ČVUT, seznámení s prostředím fakulty, setkání s jejími pedagogy a studenty a jedinečnou šanci zažít jedno odpoledne na FA nanečisto.

Přístup do budovy FA ČVUT je bezbariérový.

Detailní program Pražské muzejní noci na FA ČVUT najdete na http://www.fa.cvut.cz/Cz/Fakulta/ZpravyZFA/PrazskaMuzejniNoc2015NaFaCVUT

Program Dne otevřených dveří na

http://www.fa.cvut.cz/Cz/Fakulta/ZpravyZFA/DenOtevrenychDveriProZajemceOStudiumnaFacvut