Slovenský architekt Pavol Pokorný na Salonu dřevostaveb

Datum konání: 08.02.2014, 15:00

Pátek, 17. Leden 2014 - 16:09
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Letošní ročník nesoutěžní přehlídky toho nejlepšího, co v oblasti moderní dřevěné architektury za poslední rok vzniklo, Salon dřevostaveb, je doslova nabitý atraktivními hosty. Dalším významným hostem, který k nám přijede je slovenský architekt Pavol Pokorný.

Pavol Pokorný architekti - pasivní dům - foto © Salon dřevostaveb
Fotoalbum: 
Pavol Pokorný architekti - pasivní dům - foto © Salon dřevostaveb
Pavol Pokorný architekti - víkendový dům - foto © Salon dřevostaveb

V sobotu 8. února od 15.10 hod. budou mít zájemci jedinečnou šanci zúčastnit se jeho přednášky na téma „Na cestě k lepším domům“, ve které se bude věnovat tomu, jak se mění role architekta a vnímání architektury v kontextu společenské objednávky stavět energeticky úsporněji a ekologicky zodpovědněji.

Přednáška bude ilustrována na ukázkách prací Ateliéru Pokorný z let 1993 až do současnosti, s důrazem na aktuální realizace, zvláště pak pasivní dřevostavbu v Stupave na Kremenici. Tuto stavbu také naleznete v publikaci Ročenka dřevostaveb.

V průběhu tohoto odpoledne vystoupí také další zahraniční hosté. Rakouský architekt Matthias Hein a norský architekt Geir Brendland.

Ing. arch. Pavol Pokorný je absolventem STU, Fakulty architektúry v Bratislavě a Technické Univerzity ve Vídni. Dříve než založil vlastní ateliér (Pokorný architekti – www.pokornyarchitekti.sk) sbíral zkušenosti také v zahraničí, ve Švýcarsku.

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena především široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat nejširší možné spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se zde s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska a Belgie.

Více informací naleznete na www.salondrevostaveb.cz.

Článek vznikl za podpory nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb.