Ammar Eloueini | Digital Recall

Středa, 23. Září 2009 - 2:20
| Napsal:
Podzimní série přednášek Digitální architekt [09] ožije po prázdninách bezesporu atraktivní přednáškou francouzského architekta libanonského původu Ammara Elouiniho.
Je to už více než deset let, co se digitální technologie dostaly jako nový modelovací nástroj na stoly architektů a designérů. A co je důležitější, je to už víc než dvakrát tak dlouho, co se digitální technologie objevily v dílnách a továrnách. Tváří v tvář novým a exotickým nástrojům se mělo za to, že nová svěží digitální představivost designérů překonala dostupnou technologii. Avšak ve skutečnosti je tomu právě naopak.
 
Potenciál CNC výroby (fabrikace numericky řízená počítačem) zůstává stále z velké části architekty a designéry nedotčen. Až v poslední době si designéři dokázali osvojit schopnosti, jak s pomocí nových digitálních médií využívat i nové stavební možnosti.
 
Ammar Eloueini byl jedním z prvních, kdo založil svůj kreativní výzkum na odborné znalosti výrobního procesu CNC. Od zkoumání jednoduchých principů s dvourozměrnými šablonami se propracoval až k produkci komplexních skládaných trojrozměrných forem a postupně si tak vytvořil svůj osobitý rukopis, technickou kvalifikaci a novou, důslednou a ucelenou citlivost pro formu a materiál.
 
Bohudík, Ammar nezůstává pouze u experimentů doufajíce ve šťastné náhody, jak se často dělo před deseti lety. Patří mezi novou generaci architektů, kteří budují svůj repertoár z projektů, v nichž se vlastní design snoubí s výrobní technologií, a které směřují k velmi provokativnímu, osobitému a inovativnímu pojetí architektury a prostoru.
 
Greg Lynn

Pozvánka na přednášku

 
Místo konání
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
Václavské náměstí 833/31
Praha 1

 

Přednáška se koná v rámci 3. ročníku festivalu moderní a současné architektury Architecture Week 2009
 
 
Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce a bude tlumočena do češtiny.
 
Kapacita sálu omezena, prosíme o potvrzení účasti vyplněním kontaktního formuláře:

Příhláška na přednášku:
A) Máte účet na Facebook.com?
http://www.facebook.com/event.php?eid=138364516785
 
B) Vyplňte registrační formulář na stránce
Klíčová slova: