Dřevěná "Vokurka"

Čtvrtek, 16. Květen 2013 - 1:00
| Napsal:

"Při jídle se nemá mluvit, nikdo se nemá u stolu hněvat, nýbrž má pustit starosti z hlavy." Magdalena Dobromila Rettigová

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Pavel Nalezený, Jan Vondrák, Jan Mach
Ateliér Mjölk architekti
Stavebník Obec Heřmanice
Generální dodavatel TAXUS s.r.o.
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Heřmanice u Frýdlantu
Suma 3 500 000.00
Měna CZK
Datum projektu 2008
Datum realizace 2012
Užitná plocha 23.00m2
Zastavěná plocha 23.00m2

Jednu okurku nakrájejte a ve větší míse smíchejte s 30 kubíky modřínového dřeva, přidejte obec Heřmanice na Liberecku, výhled na třetí největší elektrárnu v Polsku a starostu Heřmanic Stříbrného. Vařečkou či rukou uhněťte hladké tvárné těsto (podle potřeby můžete přisypat až 12 tisíc vrutů). Pak do něj zapracujte dvojité schodiště, výhled na Jizerské hory a peníze z evropských fondů. Dejte do tepla dobře vykynout na dvojnásobný objem (tj. aspoň na měsíc). Poté těsto rozdělte na devět dílů, uválejte z nich prameny a znovu upleťte okurku.

Jeden z prvních projektů Libereckého ateliéru Mjölk, vypracovaný bez konkrétného místa, zadání či investora. Rozhledna je dřevostavbou o průměru 5 metrů, vysoká je 23,7 metrů a stojí na 54 stojnách. Z finančních důvodů se původní prohlá forma musela narovnat. Pozměnil se také vršek rozhledny, kde vznikla dvě vyhlídková patra.

Publikovaný projekt je součástí Salonu dřevostaveb 2013 a je zařazen do Ročenky Salonu dřevostaveb. Tu lze zakoupit na www.domesistore.com.

Článek vznikl za podpory nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb.