Ehl & Koumar navrhli s Alenou Šrámkovou různorodý komplex bytových domů Corso Pod Lipami

Pondělí, 21. Říjen 2019 - 0:12
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Do středočeských Řevnic při západním okraji Prahy navrhli architekti Lukáš Ehl a Tomáš Koumar spolu s profesorkou Alenou Šrámkovou komplex pěti nových bytových domů doplněných o rekonstrukci jednoho z původních objektů. Solitérní a tvarově různorodé stavby obklopuje množství vzrostlých stromů, které přispívají k poklidné atmosféře celého bytového souboru pojmenovaného „Corso Pod Lipami“. Projekt získal cenu Grand Prix Architektů - Národní ceny za architekturu 2019.

Corso Pod Lipami, Ehl & Koumar Architekti © Tomáš Souček
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Lukáš Ehl, Tomáš Koumar, Alena Šrámková
Ateliér EHL & KOUMAR ARCHITEKTI
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Řevnice
Suma 150 000 000.00
Měna CZK
Datum projektu 2012
Datum realizace 2018

Zástavbu tohoto relativně malého pozemku jsme volili pro Řevnice jako pro město s dlouholetou tradicí rozlehlých vil s bohatšími majiteli. Proto je toto místo využito pro stavbu bytů pro klienty bydlící v přírodě a současně s dobrou vazbou na Prahu. Jednotlivé domy jsou komponovány jako různí jedinci seskupení kolem veřejné cesty. Každý z domů by měl být originálem, ale mělo by zůstat zřejmé, že jsou postaveny v jedné době. Hmoty jednotlivých domů jsou ozvláštněny různými typy střech. 

Corso Pod Lipami tvoří: dům, který se krčí pod lipami a má šikmou střechu (Cecílie), dům rozmarný s kulatou střechou (Otýlie), dům, který se točí (Rudolf), dům prosklený – bohatý (Sylvie), dům kolem náměstíčka (Otakar) a rekonstrukce domu č. p. 2.

Corso pod Lipami, EHL & KOUMAR ARCHITEKTI © Tomáš Souček

Naši investoři nejsou typickými developery. Jejich hlavním zájmem je vybudovat v Řevnicích, kde sami žijí, velkorysé a živé prostředí, které poskytne příležitost k zastavení, společnému setkávání při práci i občerstvení a nabídne klidné bydlení v zeleni.

Corso pod Lipami, EHL & KOUMAR ARCHITEKTI © Tomáš Souček

Corso pod Lipami, EHL & KOUMAR ARCHITEKTI © Tomáš Souček


Corso pod Lipami, EHL & KOUMAR ARCHITEKTI © Tomáš Souček