Konverze uhelného mlýna na ateliér a konferenční prostory

Středa, 16. Květen 2012 - 2:00
| Napsal:

Rekonstrukcí industriální budovy bývalého uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou vznikl inspirativní prostor, který bude sloužit jako ukázkový prostor pro architekty a designéry, firmy a instituce k představení jejich práce, pořádání akcí a setkávání s klienty.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Patrik Hoffman, Marcela Jirásková, Pavel Hicz, Tomáš Havlíček
Ateliér Atelier Hoffman
Stavebník Patrik Hoffman
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Libčice nad Vltavou
Ulice, číslo areál Šroubáren 40
PSČ 252 66
Datum projektu 2010
Datum realizace 2012
Poznámka

Spoluinvestorem rekonstrukce byla firma LUGI s.r.o.

"Jedna budova, dvě epochy."

Uhelný mlýn (1900 – 2009)

Uhelný mlýn je zděná, původně jednopodlažní budova (12x17m), postavená přibližně kolem roku 1900. Nachází se na sever od Prahy v Libčicích nad Vltavou v areálu bývalých Šroubáren (zal. v roce 1872), které patřily v době svého vzniku a v období mezi válkami k pilířům našeho průmyslu.

V 70. letech minulého století byla demontována veškerá technika a objekt byl dodatečně rozdělen volně stojící ocelovou konstrukcí na tři podlaží. To vše za účelem vzniku větších podlahových prostor určených pro skladování a zásobování. V té době byl instalován také nákladní výtah, který je v původním stavu a stále funkční.

Historie rekonstrukce

Budovu zakoupila v roce 2010 firma LUGI s.r.o. - zabývající se zakázkovou výrobou nadstandardně kvalitního nábytku - spolu s Ing. arch. Patrikem Hoffmanem, se záměrem využít objekt jako prostor pro ateliér Hoffman, depozit půjčovny současného umění a také pro expozici dánského designového nábytku GUBI, ve zbývající části byl zamýšlen „showroom“ společnosti LUGI. V časovém rozmezí 6/2010 – 3/2012 proběhla nákladná rekonstrukce dle projektu architekta Patrika Hoffmana. Projekt byl podpořen a spolufinancován dotačním programem OPPI.

Budova starého uhelného mlýna tak byla proměněna na inspirativní, pracovní, skladový prostor a ateliér. Budova bude využívána jako multifunkční objekt pro komerční účely - architektům a designérům, firmám a institucím k předstvení jejich práce, pořádání akcí a setkávání s klienty. Slavnostní otevření proběhne v květnu 2012.

Projektový tým :

Autor:
Atelier Hoffman / Ing. arch. Patrik Hoffman,

Spoluautoři
Ing. arch. Marcela Jirásková, Ing. arch. Pavel Hicz, Ing. arch. Tomáš Havlíček