Pavel Chládek postavil minimalistický dům s atriem

Středa, 21. Březen 2018 - 0:53
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Dvoupodlažní rodinný dům s obdélníkovým půdorysem se v úrovni přízemí pomocí prosklené fasády na své jižní straně otevírá do okolní zahrady. Minimalisticky pojatý kvádr výrazněji narušuje pouze vložené atrium ve středu domu. Největší část přízemí domu zabírá otevřený prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. V patře najdeme soukromé ložnice s pracovnou a knihovnou, které se otevírají do atria.

Rodinný dům Kostelec, Chládek architekti © Pagáč Photoproduction
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Pavel Chládek
Ateliér Chládek Architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Kostelec
Datum projektu 2012
Datum realizace 2015

Parcela zvolená pro výstavbu rodinného domu se nachází v Kostelci u Zlína. Pozemek je součástí rezidenčního záměru na zástavbu v ploše původního sadu. Jedná se protáhlou, obdélníkovou parcelu bez většího převýšení s příjezdem podél severní hranice parcely.

Návrh domu vychází z malé šířky parcely bez výraznějších výhledů do krajiny z plochy zahrady. Navržené řešení sestává z úzkého dvoupodlažního objemu s atriem vloženým v jeho těžišti.

Provoz domu je rozložen do dvou výškových úrovní. Přízemí domu tvoří vstupní hala s garáží navazující na uliční čáru a obytný prostor rozložený kolem atria, otevřený do plochy zahrady. Druhé nadzemní podlaží je dostupné schodištěm umístěným v těžišti objektu a sestává z dětských pokojů a ložnice rodičů se zázemím. Pracovna s knihovnou navazuje na plochu schodiště a je otevřená do prostoru atria.