Plzeňská kavárna v Galerii Dvořák

Úterý, 5. Duben 2011 - 2:00
| Napsal:

Plzeňský Ateliér Point navrhl několik interiérů pro síť kaváren Cross Café v Plzni. Podívejte se, kam chodí pít kafe Plzeňáci. První uvádíme kavárnu v Galerii Dvořák.

Fotoalbum: 

Autorská zpráva

Řešení koncepčního návrhu nájemní jednotky nacházející se v obchodním centru Galerie Dvořák v Plzni. Jednotka bude sloužit jako kavárna.

V zadní části jednotky je navržen prodejní pult se zázemím, kde jsou skladovací prostory. Součástí je umyvadlo s bezdotykovou baterií a dřez. Pro mytí skla a porcelánu je určena myčka. Blízko zadního zásobovacího vstupu je umístěna výlevka, která je zakryta v nábytku.
V přední části jednotky je sezení pro hosty. Součástí nájemní jednotky je též 25 m2 plochy ve společných prostorách obchodního centra.

Personál má WC a šatny jsou umístěny mimo jednotku na vyhrazeném místě určeném pronajímatelem. Úklidová komora je též mimo jednotku v prostoru k tomu určenému.

Toalety pro veřejnost nejsou součástí této provozovny a jejich umístění je řešeno v rámci stavby celého obchodního centra.

Počet míst k sezení je uvažován v počtu 38 uvnitř jednotky, počet pracovníků na směnu 2 osoby. Forma prodeje je předpokládaná samoobslužná.

Podlahy jsou navrženy z přírodního linolea (marmolea). Stěny jsou stávající SDK konstrukce opatřena malbou a tapetami. Je uvažováno, že nebude použit žádný podhled. Od určité výšky budou stěny v černé malbě včetně stropní konstrukce a instalací vedoucích pod.
Prodejní pult je z melaminových desek hraněných ABS hranou tl. 2 mm stejně jako zápultí.
Stoly a židle budou v kombinaci dřevo, kovová konstrukce a látkové čalounění

V průčelí je umístěno označení provozovny, které je navrženo tak, aby nebylo v rozporu z generálním projektem OTK. Dále jsou zde umístěny rolety na elektrický pohon (záložně na ruční). Rolety budou napojeny na systém EPS v souladu s požární zprávou. Skla výkladce jsou tvrzena.

Zdroj: Ateliér POINT                        

Designový nábytek: POINT Shop 

Projekt vznikl za pomoci ArchiCADu.