Pod obrazy

Pátek, 14. Říjen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Rekonstrukcí mezonetového bytu s terasou v nejvyšším patře secesního bytového domu v Praze na Smíchově bylo docíleno většího prosvětlení a rozšíření obytné plochy. Interiér, vybavený retro nábytkem, sjednocují pastelové barvy povrchů stěn a obkladů a v symbióze s prostorem působí i početná výtvarná díla.

DESIGNIST, Zborovská – foto © Tomáš Dittrich
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ivana Šustrová
Ateliér DESIGNIST
Spolupracovníci Erika Táborská
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 5 - Smíchov
Ulice, číslo Zborovská
PSČ 150 00
Datum projektu 2016
Datum realizace 2016
Užitná plocha 83.00m2
Poznámka

Foto © Tomáš Dittrich

Byt ve Zborovské ulici je umístěn v podkroví secesního domu. Dispozičně je řešen jako otevřený mezonet 2+kk s terasou. Původní dispozice se zásadně neměnila, pouze se rozšířil obytný prostor v horním patře a to vybouráním malé koupelny a krbu.

Byt byl vybaven masivním schodištěm a kazetovou MDF podlahou. Vše doplňovalo obložení stěn vč. úložných prostor v rustikálním stylu.

Zadáním bylo byt prosvětlit, sjednotit, dispozičně vhodně upravit a více propojit s terasou. Byt je určen na krátkodobý pronájem, a proto nebylo potřeba řešit větší úložné prostory.

Stavební část zahrnovala bourací práce, úpravy rozvodů elektroinstalace, výměny podlah, SDK podhledy a demontáže schodiště a vestaveb. Masivní dvouramenné schodiště bylo nahrazeno montovaným subtilním točitým schodištěm Puure s ocelovou podestou. Veškeré podlahy byly sjednoceny v provedení masiv dub olej vč. nových schodnic pro výstup na terasu.

Vybouraný prostor v horním podlaží slouží jako ložnice s výhledem na terasu. Terasa byla vybavena novým povrchem a elektroinstalací. Je situována tak, aby byl maximálně využitý výhled na Hradčany a Petřín.

Byt byl dále vybaven novými úložnými prostory při vstupu a v kuchyňské lince, vše v jednoduchém industriálním stylu. Celkový koncept je doplněn repasovaným retro nábytkem a osvětlením, barevný akcent dodávají obrazy od Martina Feri a Michaeli Stefanidu.