Přívětivé bydlení v Polabí

Pondělí, 8. Srpen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Když umíte navrhovat dobré domy, klienti vědí, do čeho jdou. Realizace od Jána Stempela a Jana Jakuba Tesaře se vyznačují racionálním, funkčním uspořádáním a nepotřebují exhibovat vnějším výrazem. Pro bydlení zkrátka tak akorát.

stempel & tesar architekti, Rodinný dům v Lysé nad Labem – foto © Fotes
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ján Stempel, Jan Jakub Tesař
Ateliér stempel & tesar architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Lysá nad Labem
PSČ 289 22
Datum projektu 2009
Datum realizace 2013
Užitná plocha 176.00m2
Zastavěná plocha 142.00m2
Plocha pozemku 736.00m2

Velmi racionálně komponovaný rodinný dům do Lysé nad Labem je situován na poměrně stísněný pozemek na nově vznikajícím předměstí.

Klient nás oslovil na základě osobní návštěvy rodinného domu ve Vraném nad Vltavou. Zadání se skládalo zejména z požadavků na nenáročnou výstavbu, údržbu a umírněnou dispozici pro čtyřčlennou rodinu. Klient nezapřel své ekonomické vzdělání. Navržený rodinný dům měl být obrazem jeho jasného přístupu k bydlení: „Dům musí sloužit nám, nikoli my domu“. Expresivní členění jižní fasády odráží vnitřní uspořádání. Přísná dispozice je plně účelná a nabízí na velikost domu komfortní vnitřní prostory.

Objem domu je pomyslně rozdělen na tři části – kvádry. Dominuje obytná část, ke které je přisazená hmota garáže a dřevěná konstrukce pergoly nad terasou. Jednoduché konstrukční řešení i detaily stavby jsou řešeny tradičně.

 

Projekt vznikl s využitím ARCHICADu.