Projekt Papírna Bubeneč přinese nové byty a rekonstrukci brownfieldu Císařského mlýna

Čtvrtek, 23. Srpen 2018 - 0:10
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Papírna Bubeneč je novým developerským projektem rezidenční výstavby, která má během následujících let vzniknout na Praze 6 v blízkosti parku Stromovka. Nejen že Papírna Bubeneč obohatí jmenovanou pražskou čtvrť o nové možnosti bydlení spojené s potřebnou občanskou vybaveností, ale počítá také s rekonstrukcí brownfieldu Císařského mlýna. Projekt je rozdělen celkem do 4 etap, přičemž dokončení první z nich je momentálně plánováno na rok 2020.

Papírna Bubeneč, vizualizace, Headhand
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Headhand Architekti
Zodpovědný projektant
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 6 - Bubeneč
Ulice, číslo Mlýnská, 22/4
PSČ 16000
Datum projektu 2018

Praha 6 je jednou z nejatraktivnějších lokalit v celém hlavním městě. Díky parku Stromovka je zde blízko k přírodě, vltavská vodní plocha je na dohled a pro všechny, kteří chtějí žít na úrovni, je Bubeneč ideální volba. Nový projekt Papírna Bubeneč dodá Praze 6 nové bydlení a občanskou vybavenost v celkem 4 etapách výstavby včetně rekonstrukce objektů Císařského mlýna.

Císařský mlýn má v pražské Bubenči téměř dvousetletou historii a díky novému projektu projdou všechny stávající budovy renovací a revitalizací. V lokalitě navíc vyrostou nové rezidenční budovy s celkovou plochou 16 600 m2. V objektu dále vznikne přes 4 430 m2 komerčních prostor, ideálních pro obchody, kanceláře, konferenční prostor a restaurační prostory.

Celkové revitalizace a výstavby proběhnou ve čtyřech vlnách. Ve dvou dojde k rekonstrukcím původních budov na kancelářské a komerční prostory, a v dalších dvou etapách dojde k budování staveb nových. Součástí celého projektu bude i školka, a nový park přímo uprostřed areálu. Ideální pro rodiny, mladé aktivní páry nebo lidi na odpočinku. Projekt započne letos na podzim, a dokončení první fáze je v tuto chvíli plánováno na rok 2020. Předprodej prvních 79 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk do 5+kk s vlastním balkonem či terasou byl právě zahájen na www.papirnabubenec.cz.

Projekt Papírna Bubeneč je výjimečným příkladem komplexní rekonstrukce pražského brownfieldu, kde se kloubí historie s moderní architekturou. Jedinečné objekty původního Císařského mlýna zůstanou i nadále jádrem celého areálu a poskytnou služby a občanskou vybavenost pro celou rodinu, zatímco nové budovy nabídnou luxusní a příjemné bydlení obklopené zelení a vodními plochami. Kromě klasických komerčních prostor a kanceláří nabídne projekt svým obyvatelům i školku, kulturní sál, sportovní zařízení a také novou autobusovou linku vedoucí areálem a spojující Dejvice s Holešovicemi, řekl Lukáš Hrudička –manažer projektu.“