Rodinný dům "U potoka"

Pátek, 21. Leden 2011 - 1:00
| Napsal:

Míšení stylů, materiálů a kultur dnes stimuluje všechny oblasti života, včetně architektury a designu. Vneslo nezaměnitelného ducha také do domu postaveného v malé obci na Praze - západ. Na jeho výjimečnosti mají svůj podíl dlouholetý vztah majitele k místu, velké osobní nasazení a architekt s nekonvenčním pohledem na bydlení.

Konstrukce zděné centrální části domu:

ŽB základové konstrukce, nosné zdivo z ker. tvarovek tl. 300mm, plechovo betonové stropy uložené na ocelových profilech IPE, železobetonové centrální schodiště, do interiéru přiznaná dřevěná vaznicová konstrukce krovu, fasádní sendvič s tepelnou izolací a s předstěnou z lícových cihel

Konstrukce dřevěných přístaveb garáže a obytného prostoru

ŽB základové konstrukce, dřevěno - ocelová nosná konstrukce stěn a stropů, hrázděné stěnové akumulační vyzdívky z keramických tvarovek, do interiéru přiznaná dřevěná vaznicová konstrukce pultové střechy, fasádní sendvič s tepelnou izolací a palubkovým modřínovým obkladem

Topení

Vytápění je teplovodní kombinované s podlahovými rozvody a spirotrubkami schovanými v připravených dutinách, zdrojem tepla je samozásobovací kotel na peletky, topný systém je doplněný krbbovou vložkou s výměníkem a akumulačním zásobníkem TUV.

Dispozice: 7+2 / dvojgaráž, 2 x obytná terasa, technické zázemí ve sklepě
Podlažní plocha: 300 m2 obytný prostor + 2 x 30 m2 obytné terasy
Zastavěná plocha: 150 m2
Stavební náklady: 8 mil. Kč

Tuto dřevostavbu najdete spolu s dalšími realizacemi v ucelené formě v Ročence dřevostaveb 2009. K dostání na oficiálním webu Salonu dřevostaveb.

       

Klíčová slova: