Soubor bytových domů podle návrhu ateliéru MS architekti promění pražskou Ohradu

Úterý, 19. Květen 2020 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Projekt atelieru MS architekti přetváří nároží křižovatky Ohrada v nové, přívětivé náměstí, které konečně posouvá veřejný prostor Koněvovy ulice – hlavní tepny pojící Žižkov s centrem města – na vyšší úroveň. Veřejný prostor artikuluje dynamická architektura nové residence i detail zpracování uličních průčelí. Nové náměstí otevírá příležitosti pro realizaci sociálních aktivit od „farmářských trhů“ po uliční koncerty nebo sousedská setkání.

Rezidence Ohrada, MS Architekti - zdroj MS Architekti
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér MS architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 3
Ulice, číslo Koněvova
Datum projektu 2019

Residence nabídne kvalitní bydlení v lokalitě s vynikající dopravní dostupností v sousedství Vítkovského parku, poloveřejný zelený vnitroblok pro rekreaci a zpříjemnění volného času nejen nových rezidentů, polosoukromé předzahrádky, balkony a terasy s výhledem na Parukářku, Židovské pece, Invalidovnu, žižkovský memoriál i Vítkovský park, který se stává vítanou součástí nových struktur. Budoucí majitelé nových bytů i rezidenti v širším okolí uvítají druhy občanské vybavenosti, které lokalita dlouhodobě postrádá – plnosortimentní prodejnu potravin a zboží denní potřeby nebo přívětivý prostor nových kaváren a restaurací v aktivním parteru.

MS Architekti-OhradaRezidence Ohrada, MS Architekti - zdroj MS Architekti

Průzkumy veřejnosti potvrzují, že Pražané všeobecně proti kvalitní nové výstavbě nic nemají, a dokonce ji podporují. Ovšem ne ve svém sousedství: někteří v takových případech velmi často a razantně protestují. Plánovaná výstavba Rezidence Ohrada však vyvolala u obyvatelů okolních domů vesměs pozitivní emoce během veřejného projednání a představení projektu začátkem roku 2020. „Je nutno říct, že jde o velmi pěkný, městotvorný projekt“, zaznělo z auditoria. Účastníci veřejného projednání ocenili komplexní přístup architektů a developera, zachování a kultivaci plochy současného improvizovaného parkoviště, nové náměstí i lepší propojení Koněvovy ulice s parkem Vítkov.

MS Architekti-OhradaRezidence Ohrada, MS Architekti - zdroj MS Architekti