Stempel & Tesař navrhli přízemní rodinný dům v námořnických barvách

Pátek, 3. Leden 2020 - 0:17
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

V Brandýse nad Labem stojí od minulého roku jednopodlažní rodinný dům s velkými francouzskými okny, který v okrajové části města navrhlo architektonické studio Stempel & Tesar. Ložnice a obývací pokoj mají přímý vstup na zahradu, odstín tmavomodrých okenních rámů se pak opakuje také u vestavěných skříní v interiéru.

Rodinný dům v Brandýse,  Stempel & Tesař architekti © Filip Šlapal
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ján Stempel, Jan Jakub Tesař
Ateliér stempel & tesar architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Brandýs nad Labem
Datum projektu 2015
Datum realizace 2018
Užitná plocha 147.00m2
Zastavěná plocha 190.00m2
Plocha pozemku 1 056.00m2
Poznámka

Foto: Filip Šlapal

Rodinný dům se nachází na konci cesty, v okrajové brandýské části Hrušov. Přízemní kvádrová hmota se ložnicemi a obývacím pokojem otevírá do zahrady. Uspořádání místností se projevuje v kompozičním řešení jižní fasády, francouzská okna s tmavomodrými rámy se v pravidelném rytmu střídají se zděnými pilastry nesoucími jemnozrnnou bílou omítku. V šířce společenského prostoru zasklení ustupuje, čímž vzniká lodžie.

Kuchyně, koupelny, sklad, technická místnost a vstup přiléhají k severní fasádě, podélná chodba procházející celou dispozicí zároveň slouží jako šatna. Pokoje od chodby oddělují vestavěné skříně v odstínu okenních rámů. Střídmému barevnému pojetí odpovídá rovněž bílé marmoleum na podlaze. Dům je postaven z keramických tvárnic s kontaktní tepelnou izolací, stropy tvoří předpjaté betonové panely. Ke snížení provozních nákladů přispívá řízené větrání s rekuperací.


Rodinný dům v Brandýse,  Stempel & Tesař architekti © Filip Šlapal 


Rodinný dům v Brandýse,  Stempel & Tesař architekti © Filip Šlapal 

Projekt vznikl s využitím ARCHICADu