Studentská instalace v Curychu slouží jako veřejné fórum

Čtvrtek, 24. Srpen 2017 - 0:40
| Napsal:

Nový projekt studia ALICE (Atelier de la Conception de l'Espace) je experimentálním počinem, který vznikl za necelých deset dní. Veřejná venkovní instalace široká 240 m2 s názvem House 2- Counter city se nachází blízko areálu Toni v Curychu.

House 2 - Counter city od studia ALICE © Anna Positano
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér ALICE (Atelier de la Conception de l’Espace)
Škola Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne
Světadíl Evropa
Země Švýcarsko
Město Curych
Datum projektu 2017
Datum realizace 2017

Na celém projektu se podílelo dvě stě studentů prvního ročníku architektury z Lausanne. V tomto městě také instalace vznikla a musela být po částech dovezena přes celé Švýcarsko právě do Curychu.

Spíše než jako homogenní projekt vnímají studenti veřejnou instalaci jako výsledek různorodého přemýšlení a přístupů. Každá část instalace by však měla komunikovat s další. Jako celek by pak měla instalace přivádět člověka k zamyšlení nad současnou společností, nad vývojem měst a života v něm.

Předchozí projekt, House 1, byl umístěn v Lausanne a fungoval jako studentská práce, avšak právě opět pro studenty.

Smysl současné instalace je naopak obrátit svou pozornost k veřejnosti, k veřejné diskusi. V létě byl projekt díky spolupráci s curyšskou univerzitou místem konání několika akcí, součástí byly i komentované prohlídky místa. Podle šéfa ateliéru ALICE se projekt House 2 "rozšiřuje mezi veřejnost, funguje jako platforma pro veřejné fórum, a tak napomáhá k diskusi mezi lidmi v daném městě."