Tři domy v jednom

Úterý, 24. Říjen 2017 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: RIBA Awards

Podoba nového objektu The Welding Institute (TWI) odráží celkové zaměření společnosti - jde o o světovou jedničkou v oblasti spojovacích technologií. Obrovský objekt sestávající ze tří propojených jednotek zároveň dobře navazuje na své okolí.

The Welding institute od Eric Parry Architects © Dirk Lindner
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Eric Parry Architects
Světadíl Evropa
Země Velká Británie
Město Cambridge

Celý objekt sestává ze tří budov s různě vysokými střechami. Dohromady je spojuje úzká vnitřní ulička, která zároveň vede do původní budovy TWI. Elegantně tedy spojuje staré s novým. Krom toho má ale ulička za cíl také utvořit místo pro setkávání zaměstnanců z různých koutů objektu. Na jejím západním konci je pak kavárna, konferenční místnosti a knihovna. Zvenku působí budova klidně i hravě zároveň. Dvě budovy s prosklenou dolní částí fasády jsou čistě administrativní, třetí slouží výrobě.

Fasáda třetí budovy je pak kompletně obložena barevnými terakotovými dlaždicemi. Každá budova má tak svou vlastní identitu, ale zároveň jde o jednotný objekt. Toho architekti dosáhli především paletou jemných odstínů barev, které se na jednotlivých budovách jemně proměňují.