Cena Petra Parléře bez laureáta

Úterý, 22. Červen 2010 - 2:00
| Napsal:
Porota letošní národní urbanisticko-architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře rozhodla o víkendu na svém zasedání v Roztokách u Prahy neudělit hlavní cenu. Přiznala dvě druhé ceny, které získali Ing.arch. Martin Čeněk a Ing.arch.Petr Synovec za návrh revitalizace Dolního náměstí v Odolene Vodě a Ing.arch Gabriela Elichová a Ing.arch. Martin Elich za návrh revitalizace centrálního veřejného prostranství části obce Most Vtelno...

Třetí cenu získali Ing.arch.Jakub Bartoň a Ing.arch.Eva Brandová za návrh revitalizace náměstí v Odolené Vodě. Jedenáctičlenné porotě předsedal Ing.arch.Pavel Hnilička. V osmileté historii Ceny Petra Parléře nebyla hlavní cena udělena pouze dvakrát.

Další podrobnější informace zveřejníme v nejbližší době.

Cena Petra Parléře - VIII. ročník

Prestižní urbanisticko-architektonická soutěž českých měst, založená v roce 2003 na základě konceptu Jiřího Oberfalzera, Allana Gintela a Jana Sedláka společností British American Tobacco s ambicí podpořit obnovu, přitažlivost, malebnost a význam veřejných prostranství, ale i budov ve veřejné správě. Města získávají, na základě přijatých zadání, jejím prostřednictvím za velmi výhodných podmínek, urbanisticko-architektonické studie.
 

Klíčová slova: