Film Architekt odpadu ke stažení na portálu Aerovod

Čtvrtek, 31. Květen 2012 - 2:00
| Napsal:
Americký dokument o Michaelovi Reynoldsovi, známém jako „architekt odpadu“, nyní vychází na platformě VOD (video on demand).

Na portálu www.aerovod.cz lze za drobný poplatek film stáhnout do počítače či zhlédnout přímo jako stream.

O filmu Architekt odpadu:

Američana Michaela Reynoldse lze bez nadsázky a také bez urážky nazvat nejvýznamnějším světovým architektem odpadu. Přes tři desítky let s úspěchem staví velmi levné domy, které disponují vlastním zdrojem energie, vody i tepla. K jejich stavbě využívá staré pneumatiky, plechovky od piva a skleněné láhve. Tato překvapivě skvěle fungující alternativa bydlení z dílny vystudovaného architekta a zastánce trvale udržitelného rozvoje z Nového Mexika přesto, anebo spíš právě proto, v USA neustále naráží na nejrůznější byrokratické překážky. Celé tři roky zaznamenával režisér Oliver Hodge práci Michaela Reynoldse a jeho boj s americkými úředníky. Vypravil se s ním a s jeho partou podobně nadšených spolupracovníků i na tsunami zcela zničené Andamanské ostrovy, kde se jejich levné a účelné domky setkaly s velkým nadšením. Z celkových 350 hodin natočeného materiálu se tvůrcům nakonec podařilo sestříhat nesmírně živý a zajímavý portrét výjimečného muže a jeho splněného životního snu.

+

Zároveň v Galerii Jaroslava Fragnera probíhá ve dnech 5. 5. - 10. 6. 2012 výstava projektů tohoto architekta pod názvem Michael Reynolds : Udržitelná samstatnost pro každého. Pokud jste se nemohli 4. 5. zúčastnit slavnostního zahájení s komentovanou prohlídkou výstavy za účasti samotného autora, můžete se nyní alespoň podívat na videozáznam z této akce:

Klíčová slova: