Interiér korporátní kanceláře firmy CMR

Pátek, 27. Srpen 2010 - 2:00
| Napsal:
V jednoduchosti je krása. V kancelářích to platí dvojnásob, aby se udržela pozornost pracujících a neodváděla jim myšlenky za přeplácaným nebo vznosným interiérem. Podívejte se na jeden takový příklad ateliéru Space z Mexicka, na interiéry kanceláří korporace CMR v Mexico City.

CMR je restaurační společnost, která je po řadu let charakterizovaná vysokou kvalitou a imagem jejích restaurací. Na základě tohoto předpokladu a rozhodnutí o celkové renovaci prostor společnosti, byly pro CMR vytvořeny prvotřídní prostory, které kombinují eleganci a funkčnost. Nové kancelářské prostory CMR se nacházejí v komplexu Reforma 222.

Na recepci, která Vás přivítá, se staré materiály použité v budově mísí s těmi z nového projektu. Tato vstupní část kombinuje geometrické tvary s barvami a strukturami, které dekódují novou tvář CMR.

Z tohoto místa jsou kanceláře rozděleny na dvě části: na provozní a ředitelskou. V provozní části jsou umístěny všechny prostory víceprezidentů, vytvořené řadou místností s červeným popředím, které jsou přístupné ze strany. Před těmito místnostmi je otevřený prostor, který je zbarven do neutrálních tónů a kontrastuje s kancelářemi. V tomto otevřeném prostoru hraje klíčovou roli osvětlení a naprogramovaný tlumič světla, který poskytuje teplé nebo studené světlo s intenzitou, která se mění podle denního času. To zlepšuje kvalitu prostředí a uživatelskou produktivitu.

Prezidentská část je oddělena stěnou vyrobenou z kůže, která nesahá až ke stropu a má strategické otvory, které vytváří velmi atraktivní design a vetší soukromí i navzdory velmi světlému vzhledu. V jednom z otvorů je umístěný bar, který se vlastně kříží se zdí a vytváří tak oddělenou pracovní plochu ve formě baru, která slouží ke komunikaci mezi ředitely a jejich asistentkami. Prezidentské oddělení má jiné zasedací místnosti. Od ředitelské místnosti, která je nejformálnějším místem v celém projektu, až po řadu odlišných setkávacích míst, které umožňují lepší komunikaci mezi čtyřma očima.

Veškeré prostory jsou sjednoceny použitím materiálů a barev a stejně tak osvětlením a pozorností věnovanou detailům v každé místnosti.

 Mexická vlna 2010

 Název:
 Korporátní kanceláře firmy CMR
 Adresa:  Reforma 222, Mexico City
 Autoři:  Space (Juan Carlos Baumgartner, Fabiola del Valle Troyo | Sergio Gaytanid)
 Spolupráce:  LUA (osvětlení)
 GA&A (konstrukce)
 Herman Miller (nábytek)
 Organitec (nábytek)
 Steelcase (nábytek)
 Realizace:  2008

Přeložila Markéta Musilová

Klíčová slova: