Interiér rodinného domu v Louňovicích

Úterý, 22. Prosinec 2009 - 1:00
| Napsal:
Představujeme projekt, který bojoval v soutěži mladých a začínajících arhitektů do 33 let Architect Award 2009 v kategorii Realizace.

Komplexní návrh řeší interiér hostinské části rodinného domu v Louňovicích. Interiér byl koncipován pro prezentaci klienta (společenské akce), ubytování případných návštěv a rodinných příslušníku. Toto specifické užívání návrh podporuje variabilitou prostorů a rozmanitostí zařizovacích prvků.

Typickým příkladem variability je jídelní stůl na rozhraní obývacího pokoje a kuchyně, který se skrývá v barovém pultu a pouhým vysunutím (směrem do obývací části) vytváří jídelní kout. Při výběru zařizovacích prvků byl kladen důraz na možnost flexibilního užívání, proto je jednotlivých elementů větší počet než je obvyklé a při různém rozmístění vznikají zcela jiné prostorové kompozice. Atmosféru místností dále doplňuje dekorativní výzdoba, barevnost, nasvětlení a materiálové zdůraznění dominantních prvků. Na výsledném kompaktním působení interiéru je znát velice úzká a prověřená spolupráce architekta s prováděcí firmou, která se snoubila s dobrým vkusem investora.

  

Interiér rodinného domu v Louňovicích
Ing. arch. Jan Seyček; Ing. arch. Jiří Písek
kategorie Realizace
Klíčová slova: