Křižovatky architektury | Jiří Sulženko

Úterý, 14. Září 2010 - 9:49
| Napsal:
MgA. Jiří Sulženko (*1980) - kulturní manažer a pedagog - bude jedním z diskutérů na letošní konferenci Křižovatky architektury 2010.
 Název:
 Křižovatky architektury, Jiří Sulženko
 Kdy:  16.9. 2010, 12:20
 Kde:  Atrium FA a FSv ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice

Na konferenci se můžete přihlásit ZDE

Příspěvek "Street For Art - festival umění ve veřejném prostoru (Dialog architektury, sociologie, umění a sousedů)" začíná ve 12:20 a předstsavuje jediný festival umění ve veřejném prostoru a komunitního umění v České republice. Jeho "hřištěm" je největší sídliště v ČR -Jižní Město v Praze s více než 80 000 obyvateli.

„Město potřebuje život.“

Jiří Sulženko je absolventem katedry produkce pražské DAMU, působil jako marketingový manažer Divadla Archa a manažer divadelního uskupení SKÚTR. Od roku 2009 je pedagogem katedry produkce na DÁMU v Praze. Patří k zakládajícím členům týmu kulturního centra Zahrada na Jižním Městě v Praze. Jednou z hlavních aktivit Zahrady je kultivace veřejného prostoru sídliště prostřednictvím umění ve všech jeho podobách. Od roku 2008 Zahrada pořádá festival Street For Art, který je jediným festivalem umění ve veřejném prostoru a komunitního umění v České republice a prezentuje tak různé formy uměleckých zásahů do veřejného prostoru - od dočasných architektonických invazí (Raumlabor, Dočasné centrum umění BLOX by Touax) přes výtvarné projekty (mapping, streetart) až po komunitní, sousedské události (sousedská večeře, komentované projížďky).

Zpátky na program konference

Klíčová slova: