Rekonstrukce obchodního domu Kotva bude dokončena v roce 2011

Pátek, 5. Červen 2009 - 13:01
| Napsal:
Rekonstrukce pražského obchodního domu Kotva bude dokončena v roce 2011, kdy se úpravy dočkají i exteriéry tohoto svého času nejmodernějšího obchodního domu v tehdejším Československu. ČTK o tom dnes informoval generální ředitel společnosti Markland Kotva Jaroslav Petrů, podle kterého je obchodní dům rekonstruován za plného provozu.

Petrů dnes nezveřejnil, jak velké investice si rekonstrukce obchodního domu Kotva vyžádá. "Budou velmi vysoké. Kotva má ale potenciál stát se nenavštěvovanější (obchodní) destinací v ČR, tak jako tomu bylo v 70. a 80. letech," řekl již dříve ČTK Petrů.
    
Loni bylo podle Petrů zrekonstruováno a znovu otevřeno celé třetí patro a část patra prvního. V letošním roce jsou práce zaměřeny na dokončení prvního a rekonstrukci celého druhého patra. V roce 2010 pak bude následovat rekonstrukce čtvrtého podlaží a přízemí, přičemž na rok 2011 je plánována revitalizace venkovní části Kotvy.
    
"V interiéru je revitalizace zacílena na zdůraznění původního architektonického pojetí a unikátních prvků a zároveň na modernizaci zázemí. Pro úpravy exteriéru jsou prioritou čistota, zeleň a klidové zóny okolo celého obchodního domu," uvedl Petrů.

Klíčová slova: