Adam Štěch pokřtí svoji "bibli moderní architektury" Modern Architecture and Interiors

Pátek, 31. Červenec 2020 - 9:17
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

V pražské galerii na Žižkově SCHOKOLO pokřtí kurátor a publicista Adam Štěch svoji objemnou knihu zasvěcenou moderní architektuře, ve které představuje místa ze třicítky zemí světa, která osobně navštívil a zdokumentoval.

Kniha Adama Štěcha Modern Architecture and Interiors. Zdroj: OKOLO
Fotoalbum: 

15 let cestování za architekturou 20. století po celém světě se stalo základem knihy Modern Architecture and Interiors, kterou Adam Štěch vydává u německého nakladatelství Prestel. S grafickou úpravou Matěje Činčery a Jana Klosse je publikace další z komplexních projektů skupiny OKOLO. Na 900 stranách představuje autor rozmanité příklady moderní architektury z téměř 30 zemí světa, které Adam Štěch sám navštívil a zdokumetoval. Slovníkový formát knihy představuje stovky slavných i méně známých tvůrců a jejich svébytná díla dokumentující rozmanitost architektury a interiérového designu minulého století od secese, kubismu a expresionismu přes funkcionalismus, organickou architekturu až po brutalismus, high-tech a další experimenty poválečné éry.     

V galerii SCHOKOLO se knížka představí oficiálně vůbec poprvé v rámci minimalistické prostorové instalace. Návštěvníci si budou moci pořídit autorem podepsaný výtisk ještě před oficiálním uvedením na trh, které oddálila jarní epidemiologická krize.