Představujeme porotce České ceny za architekturu - Martin Rein-Cano

Úterý, 2. Únor 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: ČKA

Třetí porotce nové soutěžní přehlídky České komory architektů je původem z Argentiny. Architekt Martin Rein-Cano v současné době žije a projektuje v Německu a české publikum se mělo možnost seznámit s jeho tvorbou na konferenci reSITE v roce 2012.

Martin Rein-Cano, náměstí Superkilen, Kodaň - foto © Iwan Baan
Fotoalbum: 

Vystudoval dějiny umění na Goethově univerzitě ve Frankfurtu nad Mohanem a krajinářskou architekturu na Technické univerzitě v Hannoveru a Karlsruhe. Jako praktikant pracoval v kanceláři Petera Walkera a Marthy Schwartz v San Francisku. V roce 1996 založil v Berlíně kancelář TOPOTEK 1, která vytvořila a navrhla velký počet jak německých, tak mezinárodních projektů. Martin Rein-Cano byl jmenován jako hostující profesor v Evropě a Severní Americe, přednáší na mezinárodně uznávaných univerzitách a institucích, pravidelně se zúčastňuje jako porotce architektonických soutěží.

Na základě jeho práce bylo publikováno několik odborných knih a článků a získal mnoho cen v různých architektonických soutěžích. V roce 2013 získal architektonické ocenění (zlatou medaili) od Mezinárodního olympijského výboru IOC/IAKS za projekt „herního“ náměstí Superkilen v Kodani a bronzovou medaili za sportovní areál Heerenschürli v Curychu. Prvně zmiňovaná realizace se přitom dostala do finále Mies van der Rohe Award – Evropské ceny za architekturu 2013. Unikátní je rovněž revitalizace okolí památky z okruhu UNESCO - klášteru Lorsch, která získala Cenu německé krajinářské architektury za rok 2015. Českému publiku byla práce Martina Rein-Cana představena v roce 2012 na konferenci reSITE.