Salon dřevostaveb se kvapem blíží

Datum konání: 06.02.2014 (Celý den) - 09.02.2014 (Celý den)

Pátek, 31. Leden 2014 - 14:50
| Napsal:

Již za pár dní se otevřou brány pražského Výstaviště v Holešovicích a SALON DŘEVOSTAVEB, hlavní doprovodný program veletrhu Dřevostavby, přivítá své první hosty.

G. Brendenland - Ivanmoelven - foto © Salon dřevostaveb
Fotoalbum: 
Rodinný dům Peklo - foto © Salon dřevostaveb
G. Brendenland - Ivanmoelven - foto © Salon dřevostaveb
Pavol Pokorný architekti - pasivní dům - foto © Salon dřevostaveb
Matthias Hein - L U2 - foto © Salon dřevostaveb

Letos budou mít návštěvníci unikátní možnost obdivovat 40 moderních dřevostaveb zařazených do tohoto projektu. Najdete mezi nimi práce nejen z Čech, ale i ze Slovenska a Rakouska.

Ujít by Vám neměl ani cyklus přednášek architektů, kteří představí své práce z letošního Salonu, MOZAIKA DŘEVOSTAVEB.

Během pátečního odpoledne (7.února) se budete moci seznámit s 14 nejzajímavějšími projekty našich renomovaných architektů.

Sobotní odpoledne (8. února) bude vyhrazeno zahraničním hostům Salonu dřevostaveb. O své zkušenosti se podělí rakouský architekt Matthias Hein,jehož práce je úzce spojena s oblastí Vorarlberska. Norský architekt Geir Brendland představí severský přístup k dřevostavbám v Norsku.

Naše nejbližší sousedy, Slovensko, představí Pavol Pokorný, který se zaměří na téma, jak se mění role architekta a vnímání architektury v kontextu společenské objednávky stavět energeticky úsporněji a ekologicky zodpovědněji.

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena především široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat nejširší možné spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se zde s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska a Belgie.

Více naleznete na www.salondrevostaveb.cz

Článek vznikl za podpory nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb.

Klíčová slova: