Architektura / administrativní stavby

ACUTEC nainstalovalo akustické podhledy do kanceláří Lufthansy za plného provozu

TJ ARCHITEKTI navrhli rekonstrukci kancelářským prostor letecké společnosti Lufthansa, použity byly akustické panely ACUTEC Foto: ACUTEC

Nainstalovat akustické podhledy a zároveň nepřerušit provoz nonstop zákaznické podpory letecké společnosti Lufthansa – tak znělo zadání pro firmu ACUTEC, která se s instalací 200 m² akustických podhledů vypořádala v řádu několika málo dní.

ACUTEC s.r.o. , 2. 6. 2023 / Advertorial

Hned v úvodu bychom rádi zmínili, že rekonstrukci kancelářských prostor společnosti Lufthansa jsme od samotného začátku úzce řešili s talentovaným týmem TJ ARCHITEKTI. Po vzájemné diskuzi jsme do užšího výběru realizace zvolili dvě varianty akustických podhledů, a to baffle cewood a lamelový podhled impact acoustic. S ohledem na celkový koncept prostor nakonec více vyhovovalo řešení baffle cewood v zakázkové NCS barvě. Heraklitové baffle cewood, které jsou vyrobené z kombinace dřevní vlny a cementu a dobře pomáhají s útlumem prostorové ozvěny. Díky svému nadčasovému industriálnímu vzhledu jsou zároveň i velmi atraktivní a oblíbené.

Cílem bylo optimalizovat celkový rozpočet samotné rekonstrukce. To se podařilo díky přesné kalkulaci a zvládnutí samotné instalace během několika dnů.

Rekonstrukce byla realizována ve dvou patrech, kde sídlí nonstop zákaznická podpora. Abychom tedy i během instalace zachovali provoz 24/7, rozdělili jsme dodávku podhledů efektivně na dvě samostatné etapy, čímž jsme zachovali plynulý chod tohoto klíčového oddělení. Vzhledem k těmto náročnějším podmínkám bylo nutné mít podhledy co možná nejvíc připravené a na místě opravdu řešit už jen samotné zachycení desek, a to se povedlo. Rozsáhlá instalace více jak 250 kusů lamel proběhla v rámci několika málo dní. Samozřejmou součástí instalace byla i příprava prostor, zejména organizace nábytku, a závěrečný úklid.

Foto: Společnosti ACUTEC se při rekonstrukci kanceláří společnosti Lufthansa povedlo nepřerušit provoz nonstop zákaznické podpory. Rekonstrukce proběhla za plného provozu

Tímto děkujeme za ochotný a flexibilní přístup architektů z TJ ARCHITEKTI. Velký dík patří i zadavateli zakázky společnosti Lufthansa.

  • Ateliér: TJ ARCHITEKTI
  • Země: Česká republika
  • Město: Brno
  • Realizace: 2022
  • autor: ACUTEC s.r.o. *
  • publikováno: * 2. 6. 2023
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři