Architektura /

Architektu(h)ra v4.0 | poslední výzva!

Ačkoliv by se mohlo zdát, že první dubnový víkend, pro který je vyhrazen studentský workshop Architektu(h)ra v4.0 je ještě daleko, není tomu zdaleka tak! Proto, abyste se mohli ve dnech 3. - 5. dubna 2009 zúčastnit pobytu na Ještědu, musíte projít nominačním sítem. Termín ukončení registrace je již tento pátek 6.března 2009. Těm, kteří ještě váhají s registrací přinášíme aktuální odpovědi na dotazy, které Vás možná při rozhodování také napadají.

Petr Vaněk , 4. 3. 2009

 

Jak bude workshop probíhat?

Každý student si individuálně volí téma své práce. Na základě zkušeností z předchozích ročníků si studenti většinou zvolili jako téma workshopu práci, kterou během probíhajícího semestru zpracovávali jako ateliérový projekt nebo diplomovou práci.  

Jak by měla vypadat prezentace přihlašované práce?

Na stanoveném formátu prezentace (A3 na šířku) by měl přihlašovaný student prezentovat myšlenku projektu s důrazem na prezentaci tvarového řešení navrhovaného díla. Nemá tedy jít o prezentaci, která bude vypovídat o tom, jak je zájemce v daných programech schopen zadání realizovat – otázka realizace je právě cílem workshopu.  

Mohu se zúčastnit workshopu opakovaně?

Zájemci o opakovanou účast na workshopu se mohou též registrovat a tak se ucházet o nominaci. Avšak při rozhodování o nominaci účastníků mezi nimiž bude srovnatelná kvalita zaslaných prezentací, bude zvýhodněn ten, který se workshopu Architektu(h)ra v minulosti nezúčastnil.  

Jaký je podrobnější program workshopu?

Základem programu workshopu je samostatná práce na projektech za asistence softwarových lektorů a lektorů architektů. Program bude doplněn několika přednáškami lektorů či hostů workshopu, které budou směrovány na možnosti používání softwarových nástrojů (ArchiCAD , Cinema 4D, Rhino 3D,...) v praxi. Finální program bude zaslán do konce března 2009 nominovaným účastníkům.

 

V podmínkách účasti je uvedeno, že musím vlastnit studentskou licenci programu ArchiCAD a volitelně též Cinema 4D? Kde a za jakých podmínek je mohu získat?

Oba programy jsou pro studenty k dispozici zdarma! Potřebné informace získáte na stránce www.cegra.cz v sekci Produkty/Sofware/Studentské verze. Studentské verze ostatních obecných 3D modelářů naleznete na stránkách prodejců konkrétních SW řešení. (http://www.cegra.cz/90-produkty-software-studentske-verze.aspx)  

Kde budu ubytován?

Ubytování pro účastníky workshopu je zajištěno přímo na Ještědu v pokojích televizního vysílače a hotelu Ještěd.  

Co budu jíst?

Snídaně bude podávána v hotelové restauraci formou švédských stolů. K obědu a večeři bude zajištěno občerstvení formou bufetu.  

Kolik za workshop zaplatím?

Ubytování a polopenzi hradí hlavní organizátor workshopu – Centrum pro podporu počítačové grafiky. Dopravu na Ještěd si zajistí účastníci na vlastí náklady.     Podařilo-li se přesvědčit ty z vás, kteří do této chvíle váhali? Pak neotálejte s přípravou prezentace a v termínu ji zašlete společně s vyplněnou přihláškou na adrese: www.architektuhra.cz/prihlaska.  

Důležité termíny:

_6.3.2009 | Termín ukončení registrace

12.3.2009 | Nominace účastníků workshopu

_3.4.2009 |

_5.4.2009 | prodloužený víkend na Ještědu

19.6.2009 | Termín pro zaslání finálních prezentací účastníků workshopu

30.6.2009 | Zveřejnění výsledků hodnocení poroty

 

Další informace na

www.architektuhra.cz

.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři