Architektura / interiér

Argentina v centru Prahy

V polovině prosince loňského roku se v centru Prahy otevřela argentinská restaurace Gran Fierro, která se nachází ve funkcionalistickém domě obloženém v traverinu ve Voršilské ulici. Majitel restaurace Juan Cruz Pacin pochází přímo z Buenos Aires a jelikož žije již delší dobu v Praze, rozhodl se přenést kousek Argentiny také do srdce Evropy.

Inconginto / Formafatal , 8. 4. 2015

Jihoamerická kuchyně, vynikající koktejly nebo večery argentinského tanga se zde mísí s barovou atmosférou, kde i DJ má své místo.

Za interiérem stojí architektky Dagmar Štěpánová a Katarína Varsová, které prostor koncipovaly do dvou hlavních částí, které mají různé výškové úrovně.

Prosvětlené části u vstupu dominuje centrálně umístěný bar, a v zadní se zase rozprostírá intimnější prostor s jídelními stoly, chill-out zónou s posezením v křeslech a salónek. Současně ale v prostoru 210m2 již od vstupu prohlédnete až do kuchyně, kde můžete pozorovat šéfkuchaře při práci.

Vše pak propojují dřevěné patinované stoly, policové systémy z kovového roxorového drátu, a čalounění z kůže s detaily z pravých argentinských pásků. Kombinace industriálních a retro prvků s nádechem Jižní Ameriky tak nechala vzniknout prostoru, který stojí za to ochutnat.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři