Architektura / občanské stavby

Atelier Benoy získal prestižní ocenění za Šantovku v Olomouci

Nová obchodní Galerie Šantovka v Olomouci se může pochlubit titulem Designér roku 2010. Tento titul a další dvě ocenění za projekty obchodních center jí udělil prestižní světový odborný časopis Retail and Leisure International – RLI.

Benoy , 1. 3. 2011

Cenu časopisu RLI za Mezinárodní obchodní centrum roku 2010 získalo nákupní centrum St. David's, v britském Cardiffu. Porotu oslovil inovativní architektonický návrh, který zajistil plnou integraci obchodního centra do stávajících cardiffských ulic a propojením historických budov vnesl do veřejného prostoru nový moderní rozměr. Další ocenění získal projekt obchodní a zábavní galerie ION Orchard v Singapuru, který byl vyhlášen nejlepším nákupním centrem v Asii. Časopis RLI při vyhlašování cen udělil ateliéru Benoy i titul nejlepšího designéra roku 2010. „Je to pro nás čest a uznání naší tvrdé práce, houževnatosti a předvídavosti. Chceme dělat architekturu kvalitní, nadčasovou a užitečnou pro lidi“, říká Robert Bishop z ateliéru Benoy.

„Spolupráci s architekty Benoy hodnotíme velmi pozitivně. Jejich stavby jsou ceněny po celém světě a nedávná ocenění to jen potvrzují. Do Olomouce chceme přinést tu nejlepší architekturu a právě ateliér Benoy je toho zárukou. Oceňujeme hlavně provázanost Galerie Šantovka s okolním prostředím a zároveň její funkčnost a jedinečný design“, komentuje výběr architekta předseda představenstva SMC Development a.s. Richard Morávek.

Londýnský ateliér Benoy je předním světovým architektem na poli moderních nákupních center a soustředí se mimo jiné i na revitalizaci brownfieldů a nevyužívaných komerčních území. Při projektování obchodní Galerie Šantovka spolupracuje s architektonickou kanceláří Atelier 8000 z Českých Budějovic.

Multifunkční projekt Šantovka vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Na ploše zhruba 11 hektarů vznikne nejdříve obchodní galerie, poté investor plánuje rezidenční čtvrť a administrativní centrum. Galerie Šantovka nabídne 46 000 m2 pronajímatelných ploch a 1000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Projekt představuje první fázi výstavby multifunkčního projektu Šantovka za více než 10 miliard korun, jehož investorem je společnost SMC Development a.s. Součástí projektu bude i výstavba nové dopravní infrastruktury včetně nové tramvajové trati, která protne areál Šantovky a spojí historické centrum s jižní částí Olomouce. Stavební práce začnou během letošního léta a potrvají asi 18 až 20 měsíců.

  • Ateliér: Benoy
  • Země: Česká republika
  • Město: Olomouc
  • Užitná plocha: 46 000.00m2
  • Plocha pozemku: 11 000.00m2
  • autor: Benoy *
  • publikováno: * 1. 3. 2011

Klíčová slova:

galerie obchodní centrum

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři