Architektura / rodinné domy

Designový modulární rodinný dům pro náročné

Architekti z ateliéru A-Cero jsou specialisté na velké rodinné domy a neustále vymýšlejí nové projekty, které jsou ještě více spektakulární než předchozí.

A-cero , 29. 5. 2013

Kancelář, původně založená v La Coruňa, má pobočky také v Madridu, Dubaji, Rusku, Vietnamu a Dominikánské republice. Vedoucími osobnostmi jsou Joaquin Torres a Rafael Llamazares - známí též realizacemi domů pro slavné osobnosti. V jejich portfoliu je několik pozoruhodných objektů, které leží v nejexkluzivnějších oblastech světa. Bohužel se jim kvůli hospodářské krizi nepodařilo zrealizovat některé plánované projekty, jako například rezidenční a hotelový komplex “Srdce Evropy”, které mělo být součástí umělých ostrovů zvaných “Svět”, plánovaných pro Dubaj.

A-cero jsou důležitým španělským ateliérem, který vytváří různorodé stavby. Kromě betonových budov navrhli i celou řadu modulárních domů, například tento typ prefabrikovaného "katalogového" domu pod názvem "BASIC A1" s užitnou plochou 85 – 132 m2. Náročný designový kousek s efektně působící fasádou pokrytou černými skleněnými fasádními deskami boří představy o nudnosti modulárních staveb.

Užití bílých prvků dodává celku lehkost a vzdušnost. Světlost interiéru je ještě více zdůrazněna použitím bílé terazzové podlahy. Tento materiál je pro stavitele funkční a dostupný.

Tato varianta s užitnou plochou 106m² zahrnuje 3 ložnice, dvě koupelny, halu, obytný prostor s jídelnou, kuchyň a prádelnu. A-Cero navrhli také veškerý nábytek. Projekt byl kompletně realizován společností Cándido Hermida, se stavebními náklady ve výši 99 000 Euro.

  • autor: A-cero *
  • publikováno: * 29. 5. 2013

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři