Architektura / občanské stavby

Dirschl Federle navrhli budovu dětského centra ve Frankfurtu s fasádním dekorem

Do nové rezidenční čtvrti Frankfurtu navrhlo studio dirschl.federle_architekten objekt dětského centra se zajímavě řešenou fasádou. Na první pohled se stěny centra jeví jako kompaktní jednolité plochy, při pozornějším pozorování je však možné rozpoznat jemný vzor, připomínající dětské papírové řetězy. Nenásilného řešení architekti dosáhli užitím kreativních omítek StoSignature o různých zrnitostech.

Sto , 29. 4. 2019

Systém kreativních omítek StoSignature dovoluje tvorbu originální povrchové úpravy, přesně podle představ architekta a investora. Jeho možnosti ukazuje i fasáda nového dětského centra Kita v německém Frankfurtu. Centra Kita Frankfurt se starají o děti předškolního věku a jedno z takových zařízení je i v nové rezidenční oblasti New Atterberry v severovýchodní části Frankfurtu. Pouliční severní fasáda objektu svým kreativním designem originálně a současně nenápadně napoví, komu je budova určena. 

Vize architektů přetavená do reality 

Cílem architektů z atelieru dirschl.federle_architekten bylo vytvořit fasádní ornament, který by umožnil, aby na severní straně objektu s velkou a částečně uzavřenou fasádou vznikl jemný a nenápadný obraz. Východiskem byla myšlenka použít jako grafický motiv papírové řetězce z dětství. Tvůrci nechtěli vytvořit jasnou a očividnou grafiku, ale aby byl nápad rozpoznatelný až při pozornějším pohledu. 

Foto: eArch

Aplikace kreativních omítek StoSignature 

Z pohledu realizace nešlo o nijak složité řešení, naopak - použitý typ designové omítky by se snadno mohl aplikovat mnohem častěji. Aplikace spočívala v použití dvou různě zrnitých omítek a v jednoduchých, ručně vyráběných dřevěných šablonách, přesně rozmístěných pod sebou v řadách. Primární, plně funkční vrstva hladké omítky tvoří základ druhé, hrubé vrstvy omítky, aplikované jako dekorace. Tato technika může být použita k implementaci všeho: od jednoduchých, geometrických tvarů až po složitější vzory. 

Objednejte si bezplatné vzorky kreativních omítek StoSignature 

I tato realizace ukazuje, jak je možné díky unikátnímu systému materiálů, textur, technik a efektů StoSignature tvůrčím způsobem využít kombinaci dostupných omítek a povrchových úprav a s jejich přispěním vytvořit zajímavou a originální fasádu. Fascinující svět omítek StoSignature vám přiblíží i box vzorků s nejoblíbenějšími povrchy a strukturami. I díky němu se na vlastní oči přesvědčíte, že s tímto systémem kreativních omítek je možné téměř vše, a že konečný vzhled fasády závisí jen od představivosti architekta. Stačí, když na stránkách vyplníte registrační formulář a společnost Sto vám pak zašle výběr těch nejoblíbenějších kreativních struktur ze systému StoSignature. 

Foto: eArch

  • autor: Sto *
  • publikováno: * 29. 4. 2019
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři