Architektura / rodinné domy

Dům otevřený slunci

Jednoduchý a zároveň luxusní dům - to je hlavní cíl tvorby ateliéru Master Design, jejichž další projekt byl tentokrát vytvořen pro klienta z Ostravy.

MASTER DESIGN , 23. 9. 2013

Dům se nachází ve velmi klidné lokalitě na okraji města. V okolí se nachází stávající zástavba rodinnými domy s množstvím vzrostlé zeleně. Pozemek má příjezd ze severozápadu a celý se mírně svažuje směrem k jihu. Dům je umístěn podél severní hranice pozemku v nejvyšším místě, čímž byla vytvořena velmi příjemná a prostorná slunečná zahrada.

Dům samotný je opticky rozdělen na dvě vzájemně propojené hmoty. Přízemní část, která je umístěna na severní části domu, zastává funkci provozní a skladovací a druhá dvoupatrová část má funkci obytnou. Podél fasád, které jsou exponované slunečnímu světlu, probíhají v obou patrech masivní konzoly stropní konstrukce, které tvoří efektivní stínění a zároveň prostorný balkon pro druhé nadzemní podlaží. Tento balkon je opatřen po celé jižní straně posuvnými stěnami s dřevěnou výplní, kterými lze libovolným posuvem celý prostor otevřít a nebo naopak uzavřít a vytvořit tak soukromou terasu.

Vnitřní dispozice architekti ateliéru Master Design s.r.o. ( http://www.architekt-atelier.cz/luxusni-domy ) navrhli tak, aby bylo co nejvíce využito denního světla pro obytné místnosti. Severní část domu je tedy využita čistě pro garáž, technickou místnost a skladovací prostory. Jižní část domu je ponechána pouze pro obytné místnosti. V přízemí se nachází prostorný obývací pokoj s kuchyní a jídelnou a dále pracovna. V patře je potom klidová zóna s třemi ložnicemi.

Celá jižní fasáda domu je prosluněná masivními skleněnými stěnami. Dům je tak maximálně otevřen směrem do zahrady a venkovní prostor je plně propojen s interiérem.

  • Ateliér: MASTER DESIGN
  • Země: Česká republika (Česko)
  • Město: Ostrava
  • Suma: 7 000 000.00
  • Měna: CZK
  • Datum projektu: 2013
  • Zastavěná plocha: 233.00m2

Klíčová slova:

rodinné domy

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři