Architektura / občanské stavby

EXPO 2015 - národní pavilony

V jarním čase jsme pro vás přichystali nový seriál. Naším prostřednictvím budete moci navštívit letošní světovou výstavu EXPO v italském Miláně a nakouknout do vybraných národních pavilonů. Každou středu se můžete tešit na návštěvu jednoho z nich. Začínáme pěkně od "A", a sice pavilonem reprezentujícím Ázerbájdžán.

EARCH.CZ , 26. 5. 2015

EXPO 2015

Světová výstava Expo 2015 se téměř po 5 letech vrací opět do Evropy, hostujícím městem tohoto roku je Miláno. Na ploše větší než 1 kilometr čtvereční se prezentuje na 130 vystavovatelů z celého světa.

Výstava se koná od 1. 5. do 31. 10. 2015. Areál Expo 2015 se rozkládá severozápadně od Milána mezi městečky Pero a Rho. Celkovou koncepcí výstavního areálu byla pověřena známá dvojice švýcarských architektů Jacques Herzog a Pierre de Meuron. Autoři odkazují i na antické tradice. Atmosféru kompaktního světa, kde se prolíná architektura s přírodou, umocňuje vodní příkop, který odděluje samotný areál od zbytku okolí.

Tématem pro rok 2015 se stalo Feeding the Planet, Energy for Life (Uživit planetu, energie pro život). Výstava se pokusí téma jídla a výživy představit jak ve spojení s vědou a pokrokem, tak prostřednictvím kultury a tradic.

Generální partner
Hlavní partneři