Architektura / rodinné domy

Rodinný dům na posvátné hoře

Práce latinskoamerického architekta Gonzalo Mardonese Vivianiho, působícího v Chile, se vyznačují uměním vytvářet reprezentativní a vznosné prostory, které mají až magickou atmosféru.

Gonzalo Mardones Viviani Arquitecto , 8. 8. 2012

Vzhledem k tomu, že se dům nachází na privilegovaném místě na hoře Cerro Manquehue, bylo hlavní myšlenkou použití materiálu, který by se stal přirozenou součástí oné hory: beton s přídavkem okrového pigmentu.

Dům se otevírá do zahrady skrze objemy, které jsou ve směru nejlepších výhledů. Nezávislé prostory tvoří skupiny místností takovým způsobem, aby si nezacláněly. Přestože je půdorys domu ve tvaru "L", pokoje nemají okna směrem k sobě.

Z kompozičního hlediska je dům vytvořen ze dvou propojených čtverců, rozdělených do různých objemů, seřazených velmi obyčejným způsobem. Průčelí obytných místností jsou otevřena do krajiny a místnosti servisní jsou obezděny a chráněny ze strany hory pomocí dvorků.

Dům se nalézá ve městě Santiago de Chile, v části, která se nazývá Vitacura. Aby měl nejlepší výhled i přes okolní domy, byl tento luxusní rodinný dům postaven na nejvyšším bodě daného pozemku.

 

Klíčová slova:

beton Chile

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři